Srečanje je bilo zelo živahno in izenačeno. Obe ekipi sta vodili za največ osem točk, o zmagovalcu pa so odločale zadnje minute.

Lamont Lavell West je bil drugi strelec Domžalčanov. Z metom iz igre 6/12 je dosegel 18 točk, zadel je tudi tri od petih poskusov za tri. Foto: www.alesfevzer.com

Rok Nemanič je tri minute pred koncem zadel trojko in Domžalčane popeljal v vodstvo s +1 (81:80). Novomeščani so v končnici tekme zapravili kopico napadov za prevzem vodstva, 21 sekund pred koncem so bili prisiljeni v osebno napako nad Nemaničem, ki je zadel oba prosta meta (83:80).

Krka je imela za izenačenje izida na voljo 12 sekund in pol, a je v zadnjem napadu delovala brezidejno. Natančneje, gostitelji so svoje obrambne naloge opravili z odliko. Niko Bačvić je vrgel za tri, a je ostalo pri končnih 83:80. Pri gostiteljih je bil z 22 točkami in 14 skoki najučinkovitejši Tibor Mirtič, 18 točk je dodal Lamont Lavell West. Najboljši strelec Krke je bil z 20 točkami Leon Stergar.

Krka je tako utrpela prvi poraz v novi sezoni državnega prvenstva, kljub vsemu pa še vedno zaseda vrh prvenstvene lestvice, kjer ima zdaj pred Domžalčani točko naskoka.