Ilirija se je s favorizirano Krko uspešno kosala v prvem polčasu, v drugem polčasu pa so Novomeščani stopili na plin in tekmo so zasluženo dobili. Foto: www.alesfevzer.com
Jošilo zrežiral zmago Krke nad Ilirijo v Tivoliju

Novomeščani so v Ljubljani potrebovali zmago, da utrdijo položaj med četverico v zgornjem delu razpredelnice Lige za prvaka.

Ilirija se je uspešno kosala s favorizirano Krko v prvem polčasu, v drugem polčasu pa so varovanci Simona Petrova stopili na plin in tekmo so mirno pripeljali do konca.

Ilirija se je pogumno kosala s Krko v prvem polčasu, na krilih Luke Vončine (v prvem polčasu je dosegel 14 točk) so prišli do sedmih točk naskoka (24:17), Krka pa je z delnim izidom 9:2 minuto pred iztekom prvega polčasa prišla v vodstvo (37:38). Na odmor je Ilirija vseeno odšla z minimalno prednostjo (39:38).

Krka je drugi polčas odprla odlično z delnim izidom 13:0 in prišla je do dvomestne prednosti (39:51). Ilirija je do prvih točk prišla po dobrih petih minutah igre, in to s črte prostih metov (41:51). Krka je še stopila na plin, ob koncu tretje četrtine je prišla do najvišje prednosti (46:61). Iliriji se je uspelo približati (57:64), a Krka je odgovorila z delnim izidom 4:0 (57:68), prišla je do ključne razlike, ki jo je brez težav uspela zadržati do konca.

Pri Krki je izstopal Marko Jošilo - 17 točk in 9 skokov, pri Iliriji pa Vončina, ki je dosegel 18 točk.

Olimpija boljša v končnici
Veliko bolj napeta je bila tekma med Rogaško in Petrolom Olimpijo. Ti so navkljub slabši prvi četrtini na koncu osvojili novi dve točki in s tem še potrdili uvrstitev v polfinale lige Nove KBM, ki so si jo zagotovili že v prejšnjem krogu.

Rogaška je povedla z 12:4, ob zaključku prve četrtine pa je imela že dvomestno prednost (27:16). Prednost je na začetku druge četrtine še povišala na 33:20, nato pa so Ljubljančani zaigrali precej bolje in se do polčasa približali na dve točki zaostanka (37:35). Po minuti in 33 sekundah drugega polčasa je Mirza Begić izid izenačil, zatem pa je Jan Špan zadel za 39:37 in prvo vodstvo Olimpije na tekmi.

Zmagovalca dvoboja je dala končnica. Dobrih pet minut pred koncem je bil izid poravnan (63:63). Nato pa je sledil padec gostiteljev, ki so do konca dosegli le še dve točki, Olimpija je bila malenkost učinkovitejša in se je tako veselila zmage (65:70).

Kdo v polfinale?
Helios se je z zmago nad Šenčurjem (86:75), ki si jo priboril po zelo dobri tretji četrtini, točkovno izenačil na četrtem mestu z Rogaško. To pomeni, da bodo igralci Heliosa in Rogaške v zadnjem krogu, ki bo v četrtek, odločali, kdo bo zadnji polfinalist državnega prvenstva. Rogaška bo takrat igrala proti Sixt Primorski, Helios pa proti Iliriji. Šenčur čaka obračun s Petrol Olimpijo.