Dan Duščak je bil na parketu 39 minut in 40 sekund. Bil je najboljši strelec tekme z 19 točkami. Foto: www.alesfevzer.com

Cedevita Olimpija je s porazom odprla peklenski teden, v katerem jih čaka vsaj pet, morda pa tudi šest tekem. Mlada zasedba ima namreč v četrtek in petek v Ljubljani zaključni turnir Lige ABA do 19 let. Hkrati jo prav tako v četrtek čaka naslednja preizkušnja v Ligi Nova KBM v Podčetrtku, nato v nedeljo še zadnji krog doma proti Krki.

Ta teden bosta na sporedu tekmi sezone. V sredo v razprodane Stožice prihaja turški Bursaspor v četrtfinalu Evropskega pokala, v soboto pa sledi prva tekma končnice Lige ABA proti Igokei v Tivoliju.

Trener Jurica Golemac si je tekmo ogledal v družbi Primoža Brezca. Z mislimi je že pri sredni tekmi proti Bursasporju. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalčani so dve točki osvojili brez težav, saj so imeli nasproti zasedbo mladih igralcev Cedevite Olimpije, za katere je bila to četrta tekma v štirih dneh. Od petka do nedelje so nastopali na zaključnem turnirju državnega prvenstva do 19 let v Škofji Loki in v finalu izgubili prav proti vrstnikom Heliosa.

V zadnji četrtini so mladi popolnoma popustili (11:31). Največ točk v zasedbi Dejana Jakare, ki bo ligo za prvaka sklenila z gostovanjem v Novem mestu in domačo preizkušnjo s Šenčurjem, so dosegli Tadej Ferme (16 točk, 4/6 za tri), Leon Šantelj in Bine Prepelič (oba po 12 točk), v vrsti Mira Alilovića pa sta bila najučinkovitejša Dan Duščak (19 točk, 7/23 iz igre) in Luka Ščuka (17 točk in 10 skokov).