Začetek ni napovedal takšnega razpleta, saj je Olimpija povedla z 10:0, toda po prvi četrtini je bilo že precej izenačeno (22:19). Ob polčasu so gostje vodili z 38:42, po tretji četrtini s 56:61, v 32. minuti pa z 58:66.

Po zaostanku devetih točk je Alen Hodžić dve minuti in 39 sekund pred koncem s trojko Cedeviti Olimpiji, ki v državnem prvenstvu nastopa s pomlajeno ekipo, vlil upanje, vendar preobrata ni bilo.

Dan Duščak je bil s 16 točkami (trojke 1/8) in desetimi podajami prvi strelec Olimpije, pri Šenčurju pa sta se izkazala Dino Murić s 17 točkami in 13 skoki ter Nejc Martinčič s 17 točkami, od tega petimi trojkami.