Yogi Ferrell je bil praktično celo tekmo zadržan in velik dolžnik, v zadnji četrtini pa je dosegel ključne ljubljaske točke. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenski prvaki so se letos državnemu prvenstvu pridružili šele v končnici. V izločilne boje so vstopili s prvega mesta, a brez prednosti domačega igrišča. V dvorani Hruševec so se jim domači košarkarji dobro zoperstavili, šele v končnici pa so zmaji, ki so absolutni favoriti Lige Nova KBM, strli kozjanski oreh. Ljubljančani so odigrali zelo slabo tekmo, vendar na koncu je le do izraza prišla individualna kakovost.

Nepovezano in nezainteresirano Olimpijino igro, polno napak, je Šentjur izkoristil predvsem v drugi četrtini, ki jo je dobil s 27:15 in si tik pred odmorom priigral celo deset točk naskoka. Čeprav so gostje znižali, pa je vrsta Damjana Novakovića v tretji znova povedla z dvomestno razliko. S serijo 10:0 so gostje odprli zadnjo četrtino. Povedli so za sedem, toda z novimi napakami dopustili Šentjurčanom, da so imeli dobre tri minute pred koncem celo napad za vodstvo. Alen Omić in Yogi Ferrell sta potem le razblinila domače upe po senzacionalni zmagi, gostitelji pa se niso v končnici znašli proti ljubljanski obrambi in so poskušali le s trojkami.

Večina jih je bilo neizdelanih, sicer pa so predtem prav po zaslugi meta z razdalje vodili in držali korak z Olimpijo. Domača zasedba je zadela 15 trojk in 38 poskusov. Večkrat je bila uspešna izza črte kot pa za dve. Zmaji so bili za tri natančni 13-krat. Ljubljančani so prepričljivo dobili skok (28:43). Rok Nemanič je bil z 20 točkami prvi strelec tekme. Tavian Dunn-Martin jih je dodal 17. Pri Olimpiji je bil s 14 točkami in 13 skoki najbolj razigran Omić. 14 točk je zbral tudi Matic Rebec.

Hrstić in Murić junaka zmage nad Ilirijo

Šenčur je tretjič v sezoni premagal Ilirijo (86:83), ki pa je gorenjsko moštvo ugnala pred tremi dnevi v zadnjem krogu rednega dela. Gostitelji so v izjemno izenačenem dvoboju ubranili prednost domačega parketa. Rezultat je bil 18-krat izenačen, ekipi pa sta se 20-krat izmenjali v vodstvu. Najvišja prednost je znašala sedem točk. Šenčur si jo je priigral v uvodnih minutah, Ilirija pa na začetku drugega polčasa.

Varovanci Miljana Pavkovića so zadeli pet trojk več od Ljubljančanov. Dobro minuto pred koncem je bil izza črte za 85:83 uspešen Armin Hrstić, ki je bil z 22 točkami prvi strelec srečanja. Za tri je metal 4/8. Dino Murić je po izgubljeni žogi Aleksandra Šaškova zgrešil, toda z obrambno akcijo postal junak, ko je blokiral poskus Adnana Arslanagića v prodoru za izenačenje. Murić je desetim točkam dodal 11 skokov, izsilil pa je kar deset osebnih napak. Arslanagić je bil z 18 točkami prvi ljubljanski strelec.

Helios zadnjo četrtino dobil za 14

Helios je dobil tudi četrto medsebojno tekmo z Rogaško v tej sezoni. V Domžalah je slavil z 89:71. Gostitelji so že v prvi četrtini povedli za 15, toda z dobrim zaključkom druge četrtine so Slatinčani do odmora prišli celo na -2. Helios je udarno začel tretjo četrtino, vendar so gostje zadržali korak in razlika je pred zadnjo četrtino znašala le štiri. V zadnjih desetih minutah so potem Domžalčani popolnoma zagospodarili na parketu.

Najprej so naredili serijo 11:0, četrtino pa dobili s 23:9. Blaž Mahkovic je bil z 18 točkami najboljši strelec tekme. 13 jih je dal v prvem polčasu. Austin Luke je 16 točkam dodal osem podaj, Tibor Mirtič pa devet skokov. Z njim na parketu je bil Helios od Rogaške boljši za 31, z Lovrom Buljevićem pa celo za 32. Jan Špan je bil s 15 točkami najboljši gostujoči strelec.

67 točk Krke v drugem polčasu

Krka je s kar 113:78 nadigrala Podčetrtek. Prvi polčas je bil celo izenačen, nato pa so Novomeščani v tretji četrtini, ko so dali kar 40 točk, dobili pa so jih le 14, naredili veliko razliko. Drugi polčas so odprli z delnim izidom 20:5. V drugem polčasu so gostitelji dosegli kar 67 točk. Iz 29 poskusov so zadeli kar 16 trojk, iz igre metali 58-odstotno, bili prepričljivi v skoku, imeli le osem izgubljenih žog, zbrali pa so kar 27 podaj.

Z desetimi je bil najuspešnejši Jan Špan, ki je prispeval tudi 15 točk. Prvi strelec tekme je bil z 21 točkami Leon Stergar, 19 jih je dodal Rok Stipčević, 17 pa Radosav Spasojević. Dvojni dvojček je zbral tudi Miha Cerkvenik s po desetimi točkami in skoki. Žan Kosič je bil s 17 točkami najboljši gostujoči strelec.