19-letni Luka Ščuka je v Domžalah počival le 36 sekund. Odlično je izkoristil veliko minutažo. Foto: www.alesfevzer.com

Dan po spektaklu v polnem Tivoliju je Ljubljančane čakala nova naloga na domači sceni. Vsi nosilci igre so počivali, saj so zmaji kot že nekajkrat v tem tekmovanju na parket poslali pomlajeno zasedbo. Edini, ki je igral na obeh tekmah, je bil tako Marko Radovanović.

Domžalčani blesteli v Širokem Brijegu
Zelo se je poznalo, da so bili Domlčani utrujeni. Na turnirju Lige ABA 2 so v Širokem Brijegu najprej v slovenskem obračunu ugnali Rogaško (93:60), bili nato v izenačeni tekmi boljši s 85:81 od Pelisterja, za konec pa ugnali še hrvaške Vrijednosnice Osijek s 84:67.

A tudi ta mlada postava je bila trd oreh za Domžalčane, ki so v tekmo vstopili kot vodilna ekipa po treh krogih. Največ težav sta domačim povzročala Luka Ščuka in Dan Duščak, ki v nedeljski predstavi nista igrala, tokrat pa sta bila v glavnih vlogah. Prvi je že v prvem polčasu dosegel dvojni dvojček, na koncu je končal pri 15 točkah in 17 skokih.

Po polovici tekme so tako Ljubljančani vodili s 43:27. Helios se je sicer nekoliko približal v tretji četrtini, ki jo je dobil z 22:15, ter prišel na 49:54. Z delnim izidom 8:0 je Olimpija znova prišla do prednosti, ki je do konca ni več izpustila iz rok.

Helios je lahko le nekoliko ublažil poraz, prvega v tem delu tekmovanja, Ljubljančani pa so drugič zmagali.

Pri domačih je bil najbolj razpoložen Blaž Mahkovic s 14 točkami, pri gostih pa poleg Ščuke in Duščaka (12 točk) še Radovanović (12 točk in 13 skokov).