Zach Auguste tokrat ni nastopil, Jurij Macura pa je bil s 14 točkami prvi strelec Krke. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma ni odločala o ničemer, že pred njo je bilo jasno, da bo Krka tretja na lestvici, Olimpija pa šesta in da se bosta tekmeca srečala tudi v četrtfinalu prvenstva, ko bodo Ljubljančani najverjetneje igrali z najboljšimi igralci.

Igrajo na dve zmagi.

Krka je mlade Ljubljančane, ki so bili tokrat še dodatno oslabljeni, visoko premagala že v Novem mestu, pa tudi v Tivoliju ni imela težkega dela. Tekmec ji ni pariral ne v obrambi in ne v napadu, hitro je postalo jasno, da je edino vprašanje, kakšna bo na koncu razlika v korist dolenjskega moštva.

To je že v prvi četrtini doseglo 39 točk, vodilo z 18 točkami razlike, domači so nekajkrat povedli le na samem začetku tekme, nazadnje so vodili z 10:8. Po treh četrtinah je bila razlika že 41 točk, do konca so jo igralci Olimpije le nekoliko zmanjšali.

Druga tekma četrtfinalnega niza med Krko in Cedevito Olimpijo bo v ponedeljek, 9. maja, ali v torek, 10. maja, v Hali Tivoli. Morebitna tretja tekma bo v soboto, 14. maja, v Novem mestu.

Helios v končnico s prvega mesta
Derbi zadnjega kroga Lige Nova KBM za prvaka je odločal o prvem mestu, ki so ga kljub domačemu porazu proti neposrednemu tekmecu GGD Šenčurju osvojili košarkarji Helios Suns (73:75).

Helios je prvo tekmo v ligi za prvaka v Šenčurju dobil z 69:67, tokrat pa izgubil s 75:73. Po pravilih Košarkarske zveze Slovenije (KZS) in Mednarodne košarkarske zveze (Fiba) v tem primeru o vrstnem redu ne odločajo koši v gosteh, temveč skupna razlika v koših med vsemi sodelujočimi ekipami v drugem delu. Helios Suns ima v tem primeru razliko +90, GGD Šenčur pa +38.

Helios si je s prvim mestom teoretično zagotovil lažjega tekmeca v četrtfinalu, predvsem pa se je do finala izognil Cedeviti Olimpiji.

Dobre tri minute pred koncem tekme so imeli Domžalčani prednost 71:65. Sledila je trojka Dina Murića in dva koša Gabra Ožegovića za vodstvo gostov, Leon Šantelj pa je domače pol minute pred koncem s črte prostih metov vrnil v vodstvo.

V zadnjem napadu Šenčurja je Murić zadel met za tri točke, tragični junak dvoboja pa je bil Bine Prepelič, ki je dve sekundi pred iztekom časa dobil žogo pod obroč, a je zgrešil koš za podaljšek.