Kendrick Perry (desno) je bil s 13 točkami najboljši strelec Cedevite Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Vključno z morebitnim finalom bodo imeli prednost domače dvorane na tretji ali peti tekmi. Rogaška je redni del končala z razmerjem 18:10 oziroma 6:4 v skupini za prvaka, tako da bo v končnico vstopila s tretjega mesta. Prehitel jo bo zmagovalec sobotnega obračuna Helios Suns - Krka.

Cedevita Olimpija se bo v četrtfinalu na dve zmagi (prva tekma bo 4. maja, druga 6. maja in morebitna tretja 8. maja) najverjetneje pomerila s Hopsi, Rogaško pa čaka GGD Šenčur ali Terme Olimia.

Ljubljančani so vprašanje zmagovalca rešili v prvih petih minutah drugega polčasa. Z delnim izidom 17:2 so s treh točk prednosti prišli do vodstva s 56:38. Domača ekipa, ki je večino tekme igrala s sedmimi igralci, ni imela odgovora in se je hitro sprijaznila s porazom.

David Nichols je dosegel 21 točk (met 7/16), Luka Igrutinović jih je dodal 17, v vrstah Cedevite Olimpija pa sta bila najučinkovitejša Kendrick Perry (13) in Luka Rupnik (12).