Rok Radović je dobre štiri sekunde pred koncem izenačil, nato pa je s trojko srečanje odločil Petar Vujačić. Foto: www.alesfevzer.com

Cedevita Olimpija je v napornem ritmu tudi drugo tekmo v drugem delu državnega prvenstva odigrala z mladinci in tremi najmlajšimi igralci članske zasedbe, Rokom Radovićem, Lukom Ščuko in Danom Duščakom, ki so znova navdušili. Pred tednom dni so zmaji, med katerimi le Radović, ki je pred kratkim praznoval 20. rojstni dan, ni več najstnik, premagali Šenčur, tokrat pa so namučili še Rogaško.

Slatničani so odlično začeli tekmo in povedli z 21:7, toda mladi Ljubljančani so se v drugi četrtini vrnili in do odmora izenačili na 37. Drugi del so bolje odprli gostitelji, ki so s trojko Ščuke povedli s 47:39. Sledile so minute v znamenju Rogaške, ki si je pred zadnjimi desetimi minutami priigrala sedem točk naskoka (67:60). Tudi po zaostanku za deset zmaji niso popuščali in so se znova vrnili v igro, dobre štiri sekunde pred koncem pa je Radović zabil za izenačenje. Toda na drugi strani je s svojo peto trojko dvoboj odločil nekdanji košarkar Olimpije Vujačić.

Prvi strelec tekme je bil Ščuka, ki je dal 23 točk. Duščak je 19 dodal še 11 podaj, z vsestransko predstavo se je znova izkazal tudi Radović, ki je prispeval 15 točk. Vujačić je bil s 15 prvi gostujoči strelec, po 13 sta jih dodala Malcolm Bernard in Luka Igrutinović.