Cedevita Olimpija se je z 2:0 v zmagah zanesljivo uvrstila v finale državnega prvenstva. Foto: www.alesfevzer.com
Sorodna novica Krka in Cedevita Olimpija polfinale odprli z visokima zmagama

Cedevita Olimpija je Helios Sunse v Domžalah premagala s 64:79. Domen Lorbek je dosegel 17 točk za gostitelje, Rion Brown 16 za Olimpijo, ki je že ob polčasu vodila z 28:50. Kendrick Perry je z atraktivnim zabijanjem (video v priloženem tvitu) že po manj kot štirih minutah igre poskrbel za dvoštevilčno prednost gostov (3:13), sredi druge četrtine je bil izid že 21:42.

Olimpija občutno boljša v skoku
V drugem delu je prednost dosegla že 29 točk. Z nekaj uspešnimi meti za tri točke je Helios (Lorbek 5 trojk) precej ublažil poraz. Skok je bil krepko na strani Olimpije (45:24). Ljubljančani bodo šestindvajsetič igrali v finalu DP-ja.

Nichols odločil s prostima metoma
Na večerni ponedeljkovi tekmi je nepopustljiva Rogaška z 90:89 ugnala Krko, tako da bo o finalistu odločala tretja tekma serije v sredo v Novem mestu. Nejc Barič je v 34. minuti povišal Krkino vodstvo na 56:70 in zdelo se je, da je vse odločeno. Toda naslednjih 17 točk je dosegla Rogaška in izsilila podaljšek.

V petminutnem dodatku je bilo zelo napeto, David Gabrovšek je zadel za 88:86, Rok Stipčević pa je osem sekund pred koncem podaljška vrnil s trojko (88:89). Rogaška je izkoristila svoj zadnji napad, junak je bil David Nichols, ki je zadel oba prosta meta. Nichols je igral vseh 45 minut, s 27 točkami (za dve 6/11, trojke 1/4, prosti meti 12/13) in 6 podajami je bil osrednje ime dvoboja. Jure Škifič 24 točk in 9 skokov za Krko, ki ji ni pomagalo niti 18 skokov v napadu.

Tribune še vedno prazne
Tako v Domžalah kot v Rogaški Slatini na tribunah ni bilo gledalcev (čeprav se z današnjim dnem sproščajo ukrepi in bi bilo v teoriji lahko do 50 odstotkov sedišč zapolnjenih), saj bi bilo treba tekmo vsaj deset dni prej prijaviti na upravni enoti.