Slatinčani, ki so Ilirijo letos izločili v pokalnem tekmovanju, predtem pa v državnem prvenstvu na dveh obračunih z njo visoko klonili, so si ob koncu prve četrtine priigrali devet točk naskoka. Ljubljanska zasedba je v drugi četrtini sprva prevzela pobudo, potem pa so gosje po delnem izidu 12:2 vseeno odšli na odmor s prednostjo.

V zadnji četrtini so varovanci Stipeta Modrića še vodili z 68:66, potem pa je sledila serija Rogaške 12:0. V odločilnih trenutkih je zadeval Javon Greene. Ilirija je sicer v zadnjih treh minutah znižala zaostanek, toda dvomestna razlika je bila vendarle prevelik zalogaj. Patrik Tabak je bil z 18 točkami prvi strelec Rogaške. 14 jih je dodal Njegoš Sikiraš. 15 točk je na domači strani zbral obetavni Sergej Macura.

Do konca so še štirje krogi. Vodi Krka, ki je tokrat z 78:63 slavila v Škofji Loki. Novomeščani so že v uvodni četrtini povedli z dvomestno razliko, tretjič v sezoni so na kolena spravili LTH Castings. Ob odsotnosti nekaterih nosilcev je bil s 25 točkami najbolj razpoložen Miha Škedelj. Na domači strani jih je Kendall Robinson zbral 23.