Zaradi kratkotrajne stavke sodnikov je bil prestavljen četrtkov dvoboj med Rogaško in Krko, srečanje Šenčurja in Heliosa pa se je po sklenjenem dogovoru že odigralo po ustaljenem urniku. Drugič sta se moštvi pomerili v tej sezoni, tako kot na prvem turnirju Lige ABA 2 pa so bili znova boljši varovanci Miljana Pavkovića. Prihodnji teden ju sicer čaka drugi turnir Lige ABA 2, ki bo v Zlatiboru.

Gostitelji so povedli z 10:2 in prednost držali celo srečanje. Že ob koncu četrtine so si priigrali 14 točk naskoka in v nadaljevanju brez večjih težav nadzorovali potek tekme. Ob koncu tretje četrtine so se sicer Domžalčani po trojki Blaža Mahkovica v zadnji sekundi približali na -7, toda v zadnji četrtini je domača zasedba povišala razliko in tekmo mirno pripeljala do konca.

Dino Murić je bil s 15 točkami prvi strelec Šenčurja. 13 jih je pristavil Alen Malovčič. Pri Heliosu, ki je v Ligi Nova KBM klonil drugič zapored, pa je bil s 17 najboljši Mahkovic, Miloš Glišić pa je 16 točkam dodal 12 skokov. Gostje so klonili kljub prepričljivo dobljenemu skoku (28:40). V napadu so ujeli 14 odbitih žog, Šenčur pa le pet. So pa imeli Domžalčani devet izgubljenih žog več.