Novomeščani so upravičili vlogo favorita in hkrati vsaj malo ublažili razočaranje po sobotnem nesrečnem porazu v domači dvorani proti Crveni zvezdi v Ligi ABA.

Po prvi četrtini so vodili s 24:20, nato pa so v 15. minuti v vodstvo prišli gostje (30:31). Tedaj so bili zadnjič v prednosti na tekmi. Ob polčasu je bilo 40:35, izid 62:53 po treh četrtinah pa je s trojko postavil Jakov Stipaničev.

Šentjur je v 34. minuti znižal na 64:61, bližje pa ni mogel. Štiri minute pred koncem je Rok Stipčević zadel trojko za 72:62, nato pa je Jurij Macura povišal na 76:65 in tekma je bila odločena.

Stipčević je bil znova prvo ime Krke, v drugem polčasu je dosegel 19 točk, skupno pa 27. Trojke je metal 5/6, iz igre pa 8/10 in tekmo končal s statističnim indeksom 26.

Hrvaški organizator igre je še bolj izenačil troboj za prvega strelca lige. Po desetih tekmah najboljše tri ločita le dve točki. Simo Atanacković (Terme Olimia) je v vodstvu z 213 doseženimi točkami, Stipčević jih je zbral 212, Miha Vašl (Hopsi Polzela) pa 211.