Kranjčani so tekmecu v drugem polčasu dovolili le 25 točk, od tega zgolj enajst v zadnjih desetih minutah. V 37. minuti je pomembno trojko za vodstvo 66:60 zadel Dejan Milašinović, v zadnji minuti, ko so se gostje približali na tri točke zaostanka, pa so s skupnimi močmi zaustavili vse poskuse Laščanov. Štirje igralci Triglava so dosegli 57 od skupno 70 točk. Gaber Ožegovič je zbral 17 točk, Jan Dornik je vpisal 14 točk in osem skokov, po trinajst točk pa sta prispevala Andrej Stavrov in Milašinović, ki je temu dodal še osem skokov, pet podaj in štiri ukradene žoge. Pri gostih sta imela dvomestni statistični indeks le Logan Routt in Matic Grušovnik.

Košarkarji Podčetrtka, ki so zdaj po točkah izenačeni s Šentjurjem na petem mestu, vendar imajo slabšo medsebojno razmerje zaradi večjega števila doseženih točk v gosteh, so v boju za ligo za prvaka doživeli nepričakovan poraz. Gostje so jih v zadnjih desetih minutah nadigrali z 22:8, v drugem delu pa s 57:35. Gostitelji so izgubili 17 žog, v odločilnih minutah pa sta odpovedala predvsem ključna posameznika. Simo Atanacković, ki je v prvih dvajsetih minutah dosegel 14 točk, je tekmo končal na začetku zadnje četrtine s petimi osebnimi napakami, Sandi Čebular, ki je na parketu prebil vseh 40 minut, pa je v drugem polčasu zbral le štiri točke. Pri Polzeljanih, ki so na zadnjih osmih tekmah vpisali drugi par točk in bodo 1. SKL nadaljevali v skupini za obstanek, je izstopala naveza Žan Kosič-Žiga Jurček-Josip Mikulić. Prvi je dosegel 24 točk in imel 11 podaj (indeks 30), Jurček je dodal 21 točk, dve manj in sedem skokov pa je prispeval Mikulić.