Domžalčani in Novomeščani so tudi izenačeni na vrhu lestvice državnega prvenstva. Helios je s 94:73 slavil v Rogaški Slatini. Gostje so vodili vso tekmo. Rogaška se je na začetku zadnje četrtine približala na 66:71, toda hitro je sledil domžalski odgovor za mirno končnico srečanja.

Blaž Mahkovic je prispeval 25 točk. Kapetan Heliosa je zbral indeks 30. Trojke je metal 4/6. 18 točk je dal že v prvem polčasu. 14 točk in 11 skokov je pristavil Lovro Buljević, ki je bil najbolj zaslužen, da so Domžalčani, ki so za dve metali 70-odstotno, skok dobili s 43:27. Urban Durnik je bil s 24 točkami prvi domači strelec.

Krka je s 117:93 v gosteh premagala Terme Olimia. Novomeščani so dosegli največ točk v tej sezoni, iz igre pa so metali 52-odstotno. Že v uvodni četrtini so jih dali 37 in s prednostjo 17 točk postavili trdne temelje nove zmage. Po 12 izgubljenih žogah Podčetrtka je Krka dosegla kar 28 točk.

Sedem gostujočih košarkarjev je vpisalo dvomestno število točk. Prvi strelec je bil Leon Stergar z 20 točkami, po 17 pa sta jih dosegla Andrej Stavrov in Radosav Spasojević. V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Gašper Škorjanc z 21 točkami in Simo Atanacković, ki jih je zbral 20.