Trener Cedevite Olimpije Jurica Golemac na današnjem obračunu ni mogel računati na nekatere nosilce igre, kot so Jaka Blažič, Zoran Dragić in Edo Murić, ki so le dan pred tem nastopili na reprezentančni kvalifikacijski tekmi proti Finski v Kopru za nastop na svetovnem prvenstvu 2023.

Čestitke fantom za zmago. Začeli smo zaspano in počasno, kar je bilo po tem tekmovalnem premoru pričakovano. V drugem polčasu smo dvignili našo raven igre v obrambi in začeli teči. Gremo dalje, Iliriji pa želim vse najboljše v nadaljevanju sezone.

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije

Cedevita Olimpija je vodila pri izidu 6:7, nato pa je Ilirija prevzela vodstvo, v prvi četrtini je večkrat vodila za šest točk, tolikšna je bila razlika tudi na koncu tega dela igre.

Tudi v drugi četrtini so košarkarji Ilirije predvsem s trojkami ohranjali prednost šestih točk in jo po trojki Jureta Pelka tudi povišali na 9 (35:26). Zmaji so dve minuti pred odhodom na odmor povedli po dolgem času, Zach Auguste je zabil za 39:40. Pri metu za tri je bil nato natančen še Jacob Pullen za +4 (39:43).

Ilirija se je Olimpiji približala na štiri točke zaostanka tri minute do konca tretje četrtine (54:58), a so zmaji odgovorili z dobro serijo za prvo dvomestno prednost na tekmi (59:69). To so povišali na uvodu zadnje četrtine s košem Augusta na +12 (59:71).

Po dobrih dveh minutah strelskega mrka na obeh straneh so zmaji po trojki Pullena povedli za 11 (67:78). V zadnjih štirih minutah košarkarji Ilirije niso pripravili presenečenja, Olimpija je slavila z 12 točkami prednosti (70:82).

Pri zmagovalcih je največ točk dosegel Jacob Pullen - 18 točk, Zach Auguste je dodal 15 točk, enako število točk je pri poražencih vknjižil Robert Jurkovič.

Šenčur v treh četrtinah prejel le 44 točk

Krka je za uvod doma presenetljivo izgubila proti Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi z 69:77.

Novomeščani so v rednem delu prvenstva dvakrat premagali tekmece iz Šenčurja, tokrat pa so morali priznati premoč gorenjskim tekmecem, ki so bolj ali manj prevladovali od prve do zadnje minute. Ti so temelje za zmago postavili v drugi četrtini, ko so si priigrali kar 15 točk prednosti (20:35). V uvodnih treh četrtinah so prejeli le 44 točk. Krka se je dobro minuto pred koncem približala na štiri točke zaostanka (64:68), bližje pa ni mogla.

V gorenjski ekipi sta bila najučinkovitejša Ramo Rizvić z 20 in Jan Rebec s 16 točkami. V dolenjski zasedbi je Miha Lapornik dosegel 16, Miha Škedelj pa 15 točk.