V uvodni četrtini so Polzeljani povedli že za 13, a so jih že v drugi Kranjčani ujeli. Četudi si je Triglav priigral v drugem polčasu osem točk naskoka, pa je bilo napeto vse do konca. Dve minuti pred iztekom časa so Hopsi povedli za točko, nato pa je dve trojki zapored zadel Rade Rodič. Žiga Jurček je sicer približal na -2 šest sekund pred koncem. Ob sireni pa je isti igralec zgrešil trojko za podaljšek. Aaron Carver je pri Hopsih zbral 15 točk in 11 skokov, pri Triglavu pa Gaber Ožegovič, ki je s črte prostih metov postavil končni izid, 19 točk in devet skokov. To je bila za Kranjčane prva zmaga, ki so jo dosegli na terenu. Dve zmagi imajo vpisani zaradi izstopa Primorske. Tekmeca se bosta znova pomerila že čez dva dni, ko bosta na Gorenjskem igrala zaostalo tekmo 4. kroga.

Zlatorog je s 74:65 odpravil Terme Olimio. Po 25. minuti so Laščani prišli do majhnega naskoka, ki so ga znali obdržati. Pet točk prednosti po treh četrtinah so ohranili in jih proti koncu tekme še oplemenitili. Zmaga ob koncu tako ni bila vprašljiva, najvišjo prednost +10 (74:64) pa si je domača ekipa priborila tik pred koncem. Pri Laščanih je bil najboljši Logan Routt z 22 točkami, v statistiko pa je za dvojni dvojček dodal še 14 skokov. Pri gostih je Sandi Čebular dal 20 točk.

Helios je zanesljivo slavil v Šentjurju (71:87). Domžalčani so visoko razliko naredili že v prvi četrtini. Tekma je bila izenačena le prvih pet minut, Helios pa je po uvodnih desetih minutah vodil že za 17. Tretja četrtina je bila podobna kot prva, z učinkovitimi košarkarji Heliosa in skromnimi Šentjurja. V tem delu tekme je razlika narasla na +20, kar so Domžalčani v zadnji četrtini brez težav zadržali in vmes povedli že za 25 (73:48). Pri gostih sta Mihailo Sekulović in Tadej Ferme dosegla po 15 točk, prvi je za dvojni dvojček dodal še deset skokov, medtem ko je bil pri gostiteljih najboljši Jure Špan z 19 točkami.