Luka Vončina je zgrešil osem trojk, a je prevzel odgornost v ključnem trenutku. Foto: Twitter/Liga Nova KBM

Izbranci Jurice Golemca so doživeli še drugi poraz v dveh dneh. Potem ko je njeno najboljšo postavo v nedeljo v Ligi ABA premagala Cibona, so morali košarkarji, ki v Ligi ABA v glavnem počivajo, tokrat v ljubljanskem obračunu priznati premoč Nutrispoint Iliriji. Ta je z izjemo začetka vodila vso tekmo, a na koncu skoraj ostala brez zmage.

Najvišja prednost Ilirije 11 točk
Ilirija je sredi druge četrtine povedla z 11 točkami naskoka (26:37). Do odmora se je Olimpija približala na 43:50.

Sredi zadnje četrtine je Dan Duščak s trojko izenačil na 75:75, Blaž Habot z zabijanjem in Marko Radovanović sta poskrbela za prvo vodstvo zmajev v drugem polčasu (81:80). Dejan Milašinović je zgrešil trojko in Olimpija je imela napad, a je Nil Jovanović zgrešil 10 sekund pred koncem.

Trener Ilirije Stipe Modrić ni vzel minute odmora, Ilirija je krenila v zadnji napad na tekmi. Vončina se je odločil za met z leve strani in zadel ob osebni napaki Jovanovića. Uspešno je izvedel tudi dodatni prosti met. Po minuti odmora je Dan Duščak iz težkega položaja z leve strani zgrešil trojko za zmago. Njegov met je bil precej prekratek.

Najboljši strelec tekme Radovanović je prispeval 24 točk in 13 skokov. Luka Ščuka je zadel tri trojke, zbral je 16 točk. Kapetan Ilirije Marko Pajić je dosegel 16 točk, štirikrat je bil natančen izza črte, Vončina ni imel strelskega večera (2/10 za tri), a je zadel najpomembnejši met na tekmi.