Dolenjci so na 12. odigranem srečanju dosegli 11. zmago, Laščani pa imajo prav toliko porazov.

Glede na razmerje moči se je napovedovala enostranska predstava, a so se gostitelji pod taktirko novega trenerja Aleša Pipana odlično upirali in vse do konca ogrožali favoriziranega tekmeca.

Pred zadnjo četrtino je Zlatorog zaostajal le za dve točki, v končnici tekme pa bi se lahko ob malo bolj zbrani in natančni igri znašel tudi v položaju za zmago. Slabi dve minuti pred koncem je bilo 75:79.

Trener Krke Dalibor Damjanović je spočil svojega najboljšega strelca Roka Stipčevića in več minutaže namenil drugim igralcem. Največ točk je dosegel Adonis Thomas (20, trojke 3/5), pri domačih pa se je najbolj izkazal Dennis Tunstall, ki je zbral 17 točk in 13 skokov.

Vujačić in Jackson pokopala Terme
Košarkarji Rogaške so na gostovanju v Podčetrtku zabeležili četrto zmago (61:81) v 12. nastopu v prvenstvu in se z njo odmaknili od mest, ki vodijo v nižji rang tekmovanja. Gostje so si odločilno prednost priigrali že v prvem delu, ko se je razigral Petar Vujačić, pomagal pa mu je tudi Ronald Eugene Jackson. Prednost je v tem delu narasla že na 12 točk. Razlika v nadaljevanju ni več padla pod 10 točk in ko je v drugem polčasu presegla 20 točk, je bil zmagovalec dokončno odločen.