Zdelo se je, da je Krka že v finalu, saj je Ivan Ramljak sekundo pred koncem podaljška Dolenjce popeljal v vodstvo z 92:90.

Edo Murić je po koncu prejemal čestitke tudi od igralcev Krke, na fotografiji desno je Luka Lapornik. Murić je zbral 29 točk (21 v drugem polčasu in podaljšku) in enajst skokov za statistični indeks 37. Foto: www.alesfevzer.com

Trener Ljubljančanov Jurica Golemac je vzel minuto odmora, do konca tekme pa je ostalo le še šest desetink. Murić je prejel žogo iz avta, nato pa iz obrata preko dveh igralcev Krke z eno roko zadel neverjetno trojko. Olimpija se je tako čudežno prebila v finale. Murić je bil z 29 točkami prvi strelec tekme.

Košarkarji Krke so še v 33. minuti vodili s 75:64, a jih je Olimpija ujela.  Foto: www.alesfevzer.com
Košarkarji Krke so še v 33. minuti vodili s 75:64, a jih je Olimpija ujela. Foto: www.alesfevzer.com

Krušlin z dvema trojkama izsilil podaljšek
Krka je bila že v rednem delu bliže zmagi. Prvi polčas je dobila z 41:40, pred zadnjo četrtino vodila s 70:60, še v 33. minuti s 75:64. Varovanci Vladimirja Anzulovića so imeli še na začetku zadnje minute prednost 83:77, nato pa je Filip Krušlin zadel dve trojki za podaljšek, ki ga je naposled odločil Murić.

29 točk Murića, 23 Balažiča
Murić je zbral 29 točk (21 v drugem polčasu in podaljšku) in enajst skokov za statistični indeks 37. Codi Miller-McIntyre je dodal 15 točk in 12 podaj. Pri Krki, ki je zadela petnajst trojk (sedem različnih igralcev), je Jure Balažič zbral 23 točk (15 v prvem polčasu), 18 jih je dosegel Ivan Ramljak, 14 pa Luka Lapornik.

Olimpija z noro trojko Murića izločila Krko

Edo Murić: "Težka tekma. Krka je celo tekmo igrala s petimi ostrostrelci. Igrali so pick'n'roll in dobro napadali pod košem. Če si zamudil, so skoraj vsi zadevali. Mi se še lovimo in nekatere stvari v naši igri še morajo priti na svoje mesto. Sami veste, koliko tekem smo izgubili v zadnji sekundi in nismo imeli sreče. Hvala bogu, da smo tudi mi eno tekmo zmagali na tak način. Upam, da jutri znova stopimo skupaj in dvignemo prvo lovoriko v tej sezoni.''

Vladimir Anzulović: "Čestitke Olimpiji za zmago in srečno v finalu. Mislim, da bi si danes tudi mi zaslužili zmago. Sem razočaran, a ne zaradi zaključka v podaljšku, temveč zaradi končnice rednega dela, saj smo prelahko zapravili šest točk prednosti, ko smo Olimpiji dovolili dve trojki, čeprav smo se dogovorili drugače. Veliko pohval tudi mojim fantom in navijačem."

Klop Olimpije se veseli odločilne trojke Murića, trener Jurica Golemac pa je ostal miren. Foto: www.alesfevzer.com

Koprčani zanesljivo v finale
V prvem polfinalu je branilka naslova Koper Primorska z 80:72 ugnala Helios Sunse. Koprčani so hitro prevzeli vodstvo, ob izteku prve četrtine so vodili za 10 točk (24:14). V drugi četrtini so vodstvo povišali, vodili so že za 17 točk (40:23).

Domžalčani so tretjo četrtino začeli z delnim izidom 2:8 in se nekoliko približali Koprčanom (45:37). Ti so odgovorili z nekaj dobrimi akcijami za ponovno vodstvo z dvomestno prednostjo (53:40). Trener Heliosa Dejan Jakara je po ponovnem vodstvu Kopra Primorske za +16 (59:43) moral posredovati z minuto odmora. Ta ni zadostovala, saj so Koprčani povedli z najvišjo prednostjo, za +20 (63:43).

Takšno prednost so imeli varovanci Andreja Žaklja tudi po slabih treh minutah igre v zadnji četrtini (70:50). Helios je z delnim izidom 0:8 zmanjšal zaostanek (70:58), a Koprčanom ni uspel resneje zapretiti. Aleksandar Lazić je bil s 23 točkami in 14 skoki najboljši mož Kopra, medtem ko je bil na drugi strani Blaž Mahkovic s 15 točkami najučinkovitejši Domžalčan.

Koper Primorska brani naslov, Olimpija lovi 21. lovoriko
Naslov oziroma zadnji dve pokalni zmagi brani Koper Primorska, ki je v tej sezoni že osvojila prvo lovoriko na domači sceni, superpokal septembra v Podčetrtku. Več naslovov od Koprčanov imata Krka, ki je bila prvak trikrat, nazadnje 2016, ter Olimpija, ki je svojega dvajsetega osvojila leta 2017. Po enkrat pa so v pokalnem tekmovanju slavili Helios Suns, Hopsi Polzela in Zlatorog.