Jonas Valančiunas je dobil dvoboj z Miroslavom Raduljico. Litovski center je Srbom natresel 15 točk, od tega 11 v prvem polčasu. Foto: EPA
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis je v eni izmed akcij takole prodiral mimo Nikole Kalinića. Foto: EPA
Miloš Teodosić
Miloš Teodosić je bil s 16 točkami sicer prvi strelec tekme, a je iz igre metal le 4/11. Litovci so dobro ustavili tudi Nemanjo Bjelico (10; 3/8) in Miroslava Raduljico (10; 2/7). Foto: EPA
Češka
Čehi so nadigrali Latvijce. Foto: EPA
Blaž Mesiček na tekmi mladih talentov
Zadnje tri minute tekme Srbija - Litva

Litovci so vodili večji del tekme, največ s +11 (28:17) v 13. minuti. Balti so s čvrsto obrambo ustavili vse najnevarnejše srbske strelce. Srbija je tako iz igre metala le 33-odsotno (19/58), Litva 45- (25/55), prepričljivo pa je izgubila tudi skok (40:29).
Kljub temu je Miloš Teodosić 14 sekund pred koncem Srbe s trojko približal le na -1 (64:65). V igri živcev sta Renaldas Seibutis in Mantas Kalnietis zadela po en prosti met, na drugi strani pa je Bogdan Bogdanović zaletavo zapravil napad za izenačenje. Jonas Valančiunas je bil prvi strelec Litve (15).

Po jutru se ni poznal dan ...
Srbi so odprli tekmo s trojko Miloša Teodosića, a so nato pobudo kmalu prevzeli Litovci. Balti so namreč s čvrsto obrambo dobro ustavili srbski napad, na drugi strani pa sami polnili srbski koš. Srbom je največ težav povzročal Jonas Valančiunas.

Litovci ušli na +11
Litva je v 13. minuti povedla že s +11 (28:17), tako da je moral srbski selektor Aleksander Đorđević vzeti minuto odmora. Ta je pomagala, saj so Srbi zaigrali bolje in začeli zmanjševati prednost. Dve sekundi pred koncem prvega polčasa je Bogdan Bogdanović položil za 34:35.

Valančiunas in Kuzminskas polnila srbski koš
Tudi v drugem polčasu je sledila, trda, izenačena tekma s kar precej napakami na obeh straneh. Miroslav Raduljica je v 26. minuti zadel za srbsko vodstvo z 41:40, a je končnica tretjega dela spet pripadla Litvi, ki je pred zadnjo četrtino vodila z 48:43. Valančiunas s 15 točkami in Mindaugas Kuzminskas z devetimi sta bila najučinkovitejša Litovca.

Teodosić zadel trojko za -1
Balti so zadnjo četrtino odprli s košema Renaldisa Seibutisa in Mantasa Kalnietisa, tako da je Đorđević pri 52:43 vzel minuto odmora. Po njej so se Srbi vrnili in znižali zaostanek le na -1 (53:54). Litovski mrk je nato s trojko prekinil Mantas Kalnietis. Sledila je tesna končnica, v kateri je Seibutis 23 sekund pred koncem zadel dva prosta meta za 65:61, a je Teodosić s trojko le 14 sekund pred sireno Srbe spet približal na -1 (64:65).

Seibutis in Kalnietis polovična, Bogdanović zaletav
Seibutis je spet zadel le en prosti met (66:64), na drugi strani pa se je Bogdanović v prodoru spotaknil in zgrešil. Pet sekund pred koncem je Kalnietis zadel enega od dveh prostih metov, Litovci pa so malo pozneje prestregli zadnji srbski napad. Litva je bolje metala iz igre (45:33 odstotkov), hkrati pa je dobila tudi skok - 40:29.

Češka do zadnje vstopnice za olimpijske kvalifikacije
V prvi tekmi dneva so Čehi s 97:70 premagali Latvijo in osvojili 7. mesto, ki jih pelje v kvalifikacije za olimpijske igre. Latvijci so v 8. minuti vodili z 22:21, nato pa so Čehi zaigrali v prestavi višje in dobesedno zmleli nasprotnika. Češka je imela največjo prednost v 30. minuti, ko je semafor kazal 80:44. Prvi strelec je bil Jan Vesely, ki je dosegel 24 točk.