Alen Omić je bil s 15 točkami in 12 skoki najbolj razpoložen pri Slovencih. Foto: www.alesfevzer.com
Zoran Dragić
Jure Zdovc
Klobučar po porazu proti Avstralcem

Slovenija je tekmo začela v postavi: Uroš Slokar, Žiga Dimec, Nebojša Joksimović, Jaka Blažič in Jaka Klobučar. Vso prvo četrtino so zaznamovale raztrgana igra in številne napake na obeh straneh, tako da je bil izid po prvih desetih minutah "le" 12:10 za Avstralijo.

Reprezentanci "mučili" sebe in gledalce
Tudi nadaljevanje ni prineslo drugačne slike na parketu, saj sta se obe ekipi "mučili" v napadu. Izid polčasa 28:27 za Avstralijo je s trojko v zadnji sekundi postavil Adam Gibson. Slovenija je iz igre metala le 39-odstotno (11/29), pri čemer je zgrešila vseh devet poskusov za tri. Alen Omić je bil z osmimi točkami najučinkovitejši pri Sloveniji. Tudi Avstralci so bili slabi pri metu iz igre (36-odstotni), a so zadeli štiri trojke (4/7).

Broekhoff zadel dve trojki za +13
Po odmoru se je nadaljeval trd dvoboj "koš za koš". Pri Sloveniji je bil še naprej najbolj srčen Omić, ki je 12 točkam dodal še devet skokov. Avstralci so si pred zadnjo četrtino priigrali +4 (45:41). Pet minut pred koncem je Jure Balažić s prostimi meti znižal na 45:47, a so nato Avstralci naredili delni izid 5:0 (45:52), tako da je Zdovc vzel minuto odmora. Ta ni pomagala, saj je Ryan Broekhoff z dvema zaporednima trojkama odlepil goste na +13 (58:45). Sledila je nova minuta odmora. Po njej je Jaka Klobučar le zadel prvo trojko za Slovenijo, in sicer v 16. (!) poskusu. Toda za preobrat je bilo že prepozno. Avstralci so namreč tekmo mirno pripeljali do konca. Prvi strelec tekme je bil s 15 točkami Omić, ki je v statistiko vpisal še 12 skokov.

Zdovc: Bili smo utrujeni, zato smo grešili
"Avstralija je bila pravi tekmec za ta čas priprav. Bili smo malce utrujeni, kar se je poznalo pri metu, sicer pa smo dosegli premalo točk, da bi lahko računali na zmago. Imeli smo težave pri organizaciji napadov, saj so Avstralci igrali z nizko postavo. Veliko so prevzemali, bili agresivni, mi pa jim nismo odgovorili z enako mero. Škoda za tisti dve trojki ob koncu prvega polčasa, ki sta nas iz vodstva pripeljali do zaostanka. Sicer pa moram biti zadovoljen s prvimi tremi tekmami. Fantje so pokazali voljo, trudijo se in pri tem bo treba vztrajati,"