Italijanski dvoboj trenerja Bayerna Andree Trinchierija in sodnika Luigija Lamonice. Foto: EPA

Real je sezono začel z le eno zmago na petih tekmah, kar je najslabši začetek kluba v Evroligi, zdaj pa je prekinil niz štirih zmag Bavarcev, kar je bil klubski rekord Münchenčanov, ki so do zdaj izgubili na vseh štirih gostovanjih v Madridu. Na prvih petih tekmah sezone je kraljevi klub v povprečju dajal le po 75 točk, s čimer je bil 15. v evroligaški konkurenci, tokrat pa je imel dober strelski večer, ko je s prostim metom Sergio Llull tri sekunde pred koncem prispeval 100. Realovo točko.

Gostitelji so že po dobrih treh minutah ostali brez glavnega trenerja Andree Trinchierija, ki je prejel dve tehnični napaki in bil izključen. Bayern se je vrnil v igro, potem ko je že v prvi četrtini zaostajal z dvomestno razliko. Kar nekajkrat se je po zaostanku povsem približal, a gostitelji so ob koncu tretje četrtine znova pobegnili na deset točk, na krilih Jayceeja Carrolla (19 točk) in Treya Thompkinsa (16 točk) pa so v zadnjih desetih minutah svojo prednost še oplemenitili. Anthony Randolph je igral 19 minut in dal 13 točk, ujel tri odbite žoge in podelil dve podaji. 17 minut je na parketu preživel Žan Mark Šiško, prispeval pa je štiri točke, skok in tri podaje.

Zanesljiva zmaga CSKA-ja nad Valencio

V Megasport Areni je CSKA prekinil niz dveh zaporednih porazov. S 84:75 so še vedno aktualni evropski prvaki premagali Valencio. Varovanci Dimitrisa Itudisa so z dvomestno razliko povedli v drugi četrtini, ko je blestel Mike James, ki je v tem delu tekme dal kar 15 točk. S trojkami ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine je rdeča armada prišla do odločilne prednosti, ki jo je v končnici zadržal Will Clyburn.

Gostitelji so do te tekme v povprečju izgubljali več kot 16 žog na tekmo, tokrat pa so jih le šest. James je bil s 17 točkami prvi strelec tekme, 15 jih je dodal Clyburn, s prav tolikimi je bil pri Valencii najboljši Nikola Kalinić. Klemen Prepelič je igral dobrih 16 minut in v statistiko ob sedmih točkah vpisal še skok in dve podaji.

Zoran Dragić meče na koš preko Brandona Daviesa. Foto: EPA

15 točk Zoran Dragića ob tesnem porazu Baskonie

V petkovih tekmah je Barcelona z 72:71 v gosteh strla Baskonio, pri kateri je bil Zoran Dragić s 15 točkami najboljši strelec. Baski so štiri minute pred koncem vodili za deset (71:61), a nato niso dosegli niti točke več. Zmagoviti koš je 52 sekund pred koncem prispeval Alex Abrines.

Hennry zgrešil polaganje, Peters dobil blokado Mirotića
Tragični junak dvoboja je bil Pierria Hennry, ki je dve sekundi pred koncem zgrešil polaganje, po stranskem avtu je poskušal še Alec Peters, a dobil blokado Nikole Mirotića, z 18 točkami tudi najučinkovitejšega igralca tekme.

Himki premagal Crveno zvezdo
Anadolu je presenetil v Pireju, Olympiacos je premagal z izidom 84:79, prvo zmago v ligi pa je zabeležil Himki, Crveno zvezdo je v Moskvi premagal s 83:77.

100:82 (27:17, 22:28, 21:16, 30:21)
Carroll 19, Thompkins 16, Llull 14, Randolph 13 (4/5 za dve, 1/3 za tri), 3 skoki in 2 podaji v 19 min; Baldwin 18 ... Šiško 4 (1/3 za tri), skok in 3 podaje v 17 min.

HIMKI MOSKVA - CRVENA ZVEZDA
83:77 (19:22, 25:18, 14:17, 25:20)
McCollum 23, Šved 15; Loyd 18.

OLYMPIACOS - ANADOLU EFES
79:84 (26:29, 12:15, 19:19, 22:21)
Martin 11; Mičić 20, Beaubois in Larkin 11.

BASKONIA - BARCELONA
71:72 (19:20, 18:19, 19:19, 15:14)
Dragić 15 (met 5/9) v 28 minutah, Polonara 14; Mirotić 18, Davies 12, Abrines 10.