Shane Larkin je k turški zmagi prispeval 16 točk. Foto: EPA

Po izgubljeni prvi četrtini so Turki v naslednjih 20 minutah dovolili gostiteljem le 18 točk in slavili s kar 16 točkami razlike. Milano je imel v rednem delu tekmovanja najboljšo obrambo v ligi.

Turška junaka sta bila Shane Larkin in Vasilije Micić, ki sta dosegla po 16 točk. "Čudna tekma. Milano je najboljša obrambna ekipa lige, toda nocoj smo mi igrali brezhibno obrambo," je povedel trener Efesa Ergin Ataman. Pri Italijanih je bil edini dvomestni Nicolo Melli z desetimi točkami.

Najboljša ekipa rednega dela Barcelona je na uvodni tekmi premagala Bayern s 77:67. Žan Mark Šiško je za Bayern dosegel dve točki. Imel je še skok, podajo in tri izgubljene žoge.

77:67 (20:22, 23:11, 19:18, 15:16)
Davis 19, Mirotić, Exum po 12; Lučić 20, Šiško 2 v 20 minutah.

OLYMPIACOS (2) - MONACO (7)
71:54 (8:15, 25:11, 17:10, 21:18)
Printezis in McKissic po 12; Hall in James po 10.

REAL MADRID (4) - MACCABI TEL AVIV (5)
84:74 (25:19, 22:19, 18:18, 19:18)
Causeur 20, Yabusele 15, Fernandez 12; Wilbekin 20, Sorkin 12.

Igrajo na tri zmage. Zmagovalci se uvrstijo na sklepni turnir, ki bo v Beogradu od 19. do 21. maja.