Partizan je zmagal devetič v sezoni. Foto: EPA

Partizan je zmagal petič na zadnjih šestih tekmah. V Štar Areni so gostitelji pred več kot 18.000 gledalci silovito začeli. Na krilih desetih točk Janisa Papapetruja so uvodno četrtino dobili z 29:17. Varovanci Željka Obradovića so izza črte metali več kot 56-odstotno (13/23). Prvi strelec Beograjčanov je bil sicer s 15 točkami Uroš Trifunović, ki je odigral svojo najboljšo evroligaško tekmo. Pri Baskih je 16 točk dal Vanja Marinković, sicer najmlajši kapetan v zgodovini Partizana.

Podobno izvrstno vzdušje je bilo v Pionirju, kjer so Delije enako kot Grobari Marinkovića lepo sprejeli Sašo Obradovića. Nekdanji košarkar in trener Zvezde zdaj uspešno vodi Monaco, a tokrat je bil v dvorani Aleksandra Nikolića povsem brez moči. Že v prvem polčasu so Beograjčani povedli za 18 točk, najvišja prednost pa je znašala 25. Filip Petrušev je z 21 točkami znova potrdil, da je ujel odlično formo. Mike James je na drugi strani prispeval 26 točk.

Od slovenskih košarkarjev je v 19. krogu igral le Klemen Prepelič, ki je z Valencio v gosteh premagal Asvel (79:83). Gostje so vodili že s 45:25, nato pa se je domača vrsta s serijo 17:0 povsem približala, a v končnici vseeno slavila. Slovenski branilec je prispeval 11 točk, dodal pa še sedem podaj.