Na 43. medsebojni tekmi je Baskonia šele 11. premagala CSKA. Foto: EPA

Baskonia, ki je zdaj polovično uspešna, je prekinila niz 12 zaporednih zmag CSKA-ja, ki vseeno ostaja vodilni. Baski so že v prvi četrtini povedli z dvomestno razliko, v drugi pa so Moskovčani ujeli priključek in jih v tretji četrtini tudi prehiteli. Toda na vodstvo gostov je Baskonia silovito odgovorila z delnim izidom 17:2, tako da je pred zadnjo četrtino znova povedla za 12. V manj kot petih minutah je CSKA prišel na -2. Gostitelji so zatem povedli za šest, a pred zadnjo minuto je bila razlika znova le dve točki. Nato je najprej izza črte zgrešil Luca Vildoza, vendar je bil na drugi strani nenatančen tudi dolgoletni član in nekdanji kapetan Baskonie Tornike Šengelia, ki je prvič po odhodu gostoval v Vitorii. Nenatančen je bil tudi Alec Peters, toda skok v napadu je dobil Vildoza, Janis Strelnieks pa je nad njim napravil osebno napako.

Leo Westermann je debitiral v dresu Barcelone. Foto: EPA

Argentinec je bil natančen le enkrat, Strelnieks pa je na drugi strani s težkega položaja metal za izenačenje. Sicer je zgrešil, a ga je ob tem nepravilno oviral Achille Polonara, tako da je imel Latvijec na voljo tri proste mete. Dva je zadel, nato pa je bil sicer zanesljivi izvajalec nenatančen. Na drugi strani je na črto prostih metov stopil Youssoupha Fall, ki je bil polovično uspešen za 95:93. CSKA-ju je ostalo osem sekund. Iz igre je v obrambi izpadel Pierria Henry, a Mike James tega ni izkoristil in je metal prek roke ter zgrešil. James je bil sicer z 20 točkami prvi strelec srečanja, po 18 pa sta jih pri Baskonii dala Henry, ki je zbral še deset podaj, in Polonara. Zoran Dragić, ki je zelo dobro igral v Berlinu, je tokrat na parketu prebil le sedem minut, statistiko pa je praktično pustil prazno.

Barcelona zmagala po nizu treh porazov

Barca je po drugi zmagi nad Valencio v tej sezoni zdaj pri 12 zmagah in šestih porazih, Valencia pa ima deset zmag in osem porazov. Katalonci so prvo četrtino dobili z 18:12, v nadaljevanju pa je bilo kmalu 32:16. Do odmora so se gostje približali na -5, a je Barca v drugi četrtini znova povedla z dvomestno razliko, po kateri se Valencia ni več vrnila v igro. Alex Abrines je bil s 16 točkami prvi strelec domače vrste, Louis Labeyrie pa jih je dal na drugi strani 17. Klemen Prepelič je v desetih minutah prispeval sedem točk.

Brown mož odločitve proti nekdanjemu moštvu

Fenerbahče je slavil tretjič zapored, potem ko je v Beogradu z 71:73 premagal Crveno zvezdo. Gostitelji so v zadnji petih minutah zapravili sedem točk naskoka. Ob izenačenem rezultatu je osem sekund pred koncem Quino Colom zgrešil, Fener je prišel do žoge, v hitrem protinapadu pa je s 'floaterjem' odločil Lorenzo Brown, nekdanji košarkar rdeče-belih, ki je bil lani junak Zvezde prav ob zmagi nad Carigrajčani. Brown je dosegel 13 točk, prav toliko jih je dal tudi DyShawn Pierre, v domači vrsti je bil najbolj razigran Johnny O'Bryant s 17 točkami in desetimi skoki.