Košarkarji Maccabija ne bodo igrali v končnici Evrolige. Foto: EPA
Nicolo Melli je dosegel 12 točk (zadel je vseh osem prostih metov) in zbral 10 skokov. Foto: EPA

V lepi tekmi v Moskvi, v kateri ni manjkalo privlačnih potez, so varovanci Željka Obradovića tretjo četrtino dobili s 15:22 in si na začetku zadnje četrtine priborili odločilno prednost. Najprej je Kostas Sloukas zadel trojko, nato se je Malcolm Thomas "obesil" na koš in prednost je narasla na 53:64.

V predzadnji minuti je prvi strelec letošnje sezone Evrolige Aleksej Šved (tokrat 19 točk) s trojko za 64:71 Himkiju vlil nekaj upanja, toda preobrata ni bilo. Fenerbahče je skok dobil z 28:38.

Pri Fenerbahčeju je največ točk, 14, dosegel Brad Wanamaker. Nicolo Melli je imel 12 točk in 10 skokov za statistični indeks 27.

Prvi polčas je bil zelo izenačen. Sloukas je v zadnji sekundi prve četrtine po samostojni akciji zadel trojko za vodstvo gostov 18:20, ob polčasu pa je Himki vodil z 38:37. Šved je v prvih 20 minutah za Himki dosegel 12 točk.

Maccabi tretjo sezono zapored brez končnice
Novo veliko razočaranje je doživel Maccabi, ki tretjo sezono zapored ne bo igral v končnici Evrolige. Baskonia je na krilih 13.800 navijačev v Fernando Buesa Areni blestela v zadnji četrtini, ki jo je dobila s 27:19. Izraelci so držali priključek 19 minut, Norris Cole je s trojko izenačil na 53:53. Odločitev je padla sredi zadnje četrtine, ko gostje niso zadeli, Patricio Garino pa je dvakrat zapored zabil, Vincent Poirier in Johannes Voigtmann pa sta povišala prednost na 73:64 tri minute pred zadnjim piskom sirene.

Dončić v petek v Beogradu
Brose Bamberg je izgubil proti Olimpii iz Milana z 78:83, Aleksej Nikolić je bil v nemški ekipi brez točk, a je prispeval tri podaje.

Real bo z Luko Dončićem v petek igral v Beogradu proti Crveni zvezdi.

29. krog:
HIMKI - FENERBAHČE
64:73 (18:20, 20:17, 15:22, 11:14)
Šved 19, Wanamaker 14, Melli in Nunnally po 12.

ANADOLU EFES - BARCELONA
83:107 (19:23, 15:32, 33:26, 16:26)
Motum 19, Weems 17; Heurtel 20, Claver 16 (4/4 za tri), Tomić 15.

BROSE BAMBERG - OLIMPIA MILANO
78:83 (23:28, 20:15, 21:17, 14:23)
Hackett 17, Radošević 13 ... Nikolić 0 (0/2 za dve, 0/2 za tri) in 3 podaje v 20 minutah; Micov 14, M'Baye 13, Cinciarini in Gudaitis po 12.