Real Madrid je klonil četrtič zapored. Foto: EPA

Bavarci so v WiZink Centru zaostajali že za 20 točk, toda v zadnji četrtini zrežirali izjemen preobrat. V zadnjih desetih minutah so namreč dosegli kar 38 točk, dobili pa so jih le 13. Madridčanom ni pomagalo niti 18 trojk, ki so jih metali s 50-odstotno uspešnostjo. DeShaun Thomas je v tem delu igre prispeval 12 od svojih 16 točk. Prvi strelec tekme je bil z 19 točkami Ognjen Jaramaz, slovenski organizator igre Žan Mark Šiško pa se je izkazal s 13. Oba sta dosegla osebni rekord sezone.

Šarunas Jasikevičius ni bil zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Foto: EPA

Münchenčani so že pred to tekmo po rednem delu, ki so ga končali s polovičnim izkupičkom, potrjeni na osmem mestu, kar jim v četrtfinalu prinaša prvouvrščeno Barcelono. Real bo na svojega tekmeca še počakal. Kraljevi klub bo imel prednost domačega igrišča, pomeril pa se bo ali z branilcem naslova Efesom ali z Maccabijem, ki mora še odigrati eno tekmo. V zaostalem obračunu 23. kroga se bo v sredo pomeril s Fenerbahčejem.

Barca redni del končala s porazom

Katalonci so prvič v tej sezoni najprestižnejšega klubskega tekmovanja v Evropi v 40 minutah prejeli več kot 100 točk. Gostje iz Tel Aviva so zadeli 16 trojk, in to s skoraj 60-odstotno uspešnostjo. Izgubili so le devet žog, medtem ko so tekmece prisilili v 19.

Pet gostujočih košarkarjev je vpisalo dvomestno število točk. Prvi strelec tekme je bil z 20 Scottie Wilbekin, ki je bil petkrat natančen izza črte. 18 točk je dodal James Nunnally, ki je bil statistično najučinkovitejši posameznik dvoboja v Palau Blaugrani. Pri Barci je bil s 17 točkami najboljši Alex Abrines. Maccabi je zadnjo četrtino dobil s kar 28:12.

88:97 (24:17, 28:17, 23:25, 13:38)
Lull, Deck, Yabusele in Causer po 12; Jaramaz 19, Thomas 16, Šiško 13 (5/8 iz igre) in 3 podaje v 21 minutah.