Deshaun Thomas je bil zelo razigran v Barceloni. Foto: EPA

Bavarci so v Blaugrani na krilih Deshauna Thomasa, ki je 19 od svojih 25 točk prispeval v prvih 20 minutah, po prvem polčasu vodili z dvomestno razliko (35:48). Ameriški košarkar je ujel še sedem odbitih žog in srečanje končal z indeksom 29. Iz sedmih poskusov je bil šestkrat uspešen izza črte.

Barca, ki je redni del končala na prvem mestu, se je v tretji četrtini približala, na kar je odgovor z zaporednima trojkama našel Andreas Obst, ki je bil tako najzaslužnejši za ohranitev lepe prednosti pred zadnjo četrtino. Gostje so izza črte metali 48-, Katalonci pa le 30-odstotno.

“Zelo sem vesel za svoje igralce in našo organizacijo. Imeli bomo vsaj dve domači tekmi. Sem pa realist, Barca ima bistveno več izkušenj,“ je povedal trener Bayerna Andrea Trinchieri, ki je Žanu Marku Šišku tokrat namenil dobrih 15 minut, slovenski organizator igre pa je vpisal dve točki in dve podaji. V domači zasedbi sta bila s po 16 točkami najboljša Nikola Mirotić in Nicola Laprovittola.

Junak zmage Olimpie nad aktualnim prvakom je bil Shavon Shields, ki je po zgrešeni trojki Vasilija Micića 46 sekund pred koncem zadel za 69:66. Nato je Kyle Hines blokiral na drugi strani še en poskus Micića, Shields pa je s košem in zadetim dodatnim prostim metom, ko je ostalo še 17 sekund, odločil dvoboj v Milanu. Tekmo je končal z 21 točkami in osmimi skoki. 17 točk je dodal Sergo Rodriguez, ki je predčasno končal dvoboj zaradi poškodbe. Pri gostih je bil z 19 najboljši Shane Larkin.

KONČNICA, četrtfinale, druge tekme:
BARCELONA (1) - BAYERN (8) 1:1
75:90 (18:23, 17:25, 21:19, 19:23)
Mirotić in Laprovittola po 16; Thomas 25, Obst 15 ... Šiško 2 (1/3 iz igre), skok in 2 podaji v 15 minutah.

MILANO (3) - ANADOLU EFES (6) 1:1
73:66 (19:17, 14:16, 20:19, 20:14)
Shields 21, Rodriguez 17; Larkin 19, Micić 18.

OLYMPIACOS (2) - MONACO (7) 1:1
72:96 (16:10, 12:30, 23:29, 21:27)
Vezenkov 14; James 23, Andjušić 19.

REAL MADRID (4) - MACCABI (5) 2:0
95:66 (35:26, 21:11, 18:11, 21:18)
Llull 17 (5/9 za tri), Poirier in Yabusele po 16; Evans 9, Wilbekin in Žižić po 8.

V krepkem tisku je izid v zmagah; igrajo na tri zmage. Zmagovalci se uvrstijo na sklepni turnir, ki bo v Beogradu od 19. do 21. maja.