Grki so prvič v tej sezoni izgubili na domačem parketu, saj so pred tem dobili vseh devet tekem, in to v povprečju za 16 točk. Crvena zvezda je v Evroligi v petem poskusu sploh prvič slavila v dvorani Miru in prijateljstva.

Za igralca tekme je bil izbran prvi strelec Beograjčanov Ognjen Dobrić, ki je dosegel 14 točk. Dve manj je vknjižil Nikola Kalinić. Med strelce se je vpisalo enajst košarkarjev Crvene zvezde, brez točke je ostal le Stefan Marković, ki pa je tudi stopil na parket.

Prav s pogostimi menjavami je trener Dejan Radonjić držal visok tempo igre še posebej v obrambi, ki je povzročala ogromno težav favoriziranim Grkom. Olympiacosova trojka je bila le 8/29 oziroma nekaj več kot 27-odstotna.

Olympiacos je v Evroligi izgubil tretjič zapored. Prvi strelec Pirejčanov je bil Saša Vezenkov z 20 točkami.

V derbiju večera je Zenit premagal branilca naslova Anadolu Efes s 76:67. Tekma je bila izenačena do tretje četrtine, ki so jo Rusi dobili s 15:6. Turki so v uvodnih sedmih minutah tega dela zmogli le en koš iz igre. Ko so gostitelji v zadnji četrtini povedli za 17 (65:48), je bilo srečanje praktično odločeno.

Z 21 točkami (rekord kariere) je bil prvi mož Zenita Alex Poythress. Najučinkovitejši pri Efesu je bil z 22 točkami Vasilije Micić, vendar je imel tudi sedem izgubljenih žog.

Real zmagal sedmič zapored

Vodilni Real Madrid je v petek za zmago nad Monacom v gosteh z 90:84 potreboval dva podaljška. Potem ko so gostitelji dve minuti pred koncem rednega dela tekme vodili s 66:60, je Real s trojkama Guerschona Yabuseleja (skupaj 18 točk) in Rudyja Fernandeza izsilil podaljšek (66:66). Po prvem podaljšku je bilo 75:75. Obakrat košarkarji Monaca niso izkoristili zadnjega napada. Na koncu je Real dosegel sedmo zaporedno zmago.

Bayern z Žanom Markom Šiškom je v nemškem obračunu premagal Albo iz Berlina z 62:56 in zmagal tretjič zapovrstjo. Šiško je na parketu preživel dobrih 16 minut in dosegel devet točk, dodal pa je še tri podaje in skok. V ključnih zadnjih minutah je prispeval šest točk. Zadel je za vodstvi z 49:48 in 55:52 (po prodoru) ter 16 sekund pred koncem še dva prosta meta, s katerima je Bayern ušel na 61:54. Najboljši strelec Bavarcev je bil Vladimir Lučić z 19 točkami.

84:71 (28:17, 17:13, 23:20, 16:21)
Laprovittola 20 (4/7 za tri), Mirotić 16, Davies 11; Fall 20, Okobo 17.

UNICS KAZAN - CSKA MOSKVA
75:86 (20:16, 12:21, 25:27, 18:22)
Brown in Hezonja po 21; Šved 27, Milutinov 17, Clyburn 16.

MONACO - REAL MADRID
84:90 (18:16, 16:19, 23:21, 9:10) - po dveh podaljških
Bacon in Diallo po 19; Yabusele 18, Heurtel in Poirier po 10.

PANATHINAIKOS - BASKONIA
75:63 (22:8, 16:12, 19:12, 18:31)
Nedović 16, Evans 14; Baldwin 16.

OLIMPIA MILANO - ŽALGIRIS
65:58 (20:20, 19:10, 15:15, 11:13)
Hall in Daniels po 12; Blaževič in Lekavičius po 13.

BAYERN - ALBA BERLIN
62:56 (16:16, 10:8, 15:20, 21:12)
Lučić 19, Šiško 9 (za dve: 3/5, za tri: 0/1) in 3 podaje v 16 minutah; Lo in Smith po 13.