Nicolas Laprovittola (12 točk) je v končnici uspešno vodil Barcelono k novi evroligaški zmagi. Foto: EPA

Beograjski košarkarji so morali še enajstič zapored priznati premoč katalonskemu velikanu. Nazadnje je Zvezda v medsebojnih obračunih slavila oktobra 2017.

Barcelona je vodila skozi celotno srečanje, v drugi četrtini so si priigrali dvomestno prednost (19:30), ob polčasu so vodili za 13 točk (32:45). Španci so vodili največ za 18 točk (40:58).

Zvezda je na krilih Javonta Smarta minuto in 38 pred koncem zapretila (71:79). A v končnici je bil pri Barceloni učinkovit Nicolas Laprovittola, ki je uspešno zaključil napad (71:81). Yago Dos Santos je zgrešil dva prosta meta, za tri je bil nenatančen Smart. Nekdanji košarkar Zvezde Nikola Kalinić je zadel in upanje beograjskih navijačev je dokončno splavalo po vodi (71:83). Jan Vesely je ob koncu zadel za dve, Nemanja Nedović pa za tri (76:85).

Dario Brizuela je za Barcelono dosegel 20 točk (6/7 za tri), pri poražencih jih je 21 dosegel Nemanja Nedović.

Partizan izgubil v Bologni
Zanimivejši je bil današnji obračun v Bologni, kjer je Isaia Cordinier zadel za Virtus Bologno in izenačenje proti Partizanu (77:77). Cordinier je poskrbel za novo izenačenje (79:79) minuto in 27 pred koncem. Alen Smailagić je zadel prosta meta, a na drugi strani je za tri zadel Iffe Lundberg (82:81). Kevin Punter je zgrešil za dve, s črte prostih metov pa je bil natančen Awudu Abass (84:81). Partizan je slabo izvedel avt, Awudu je zabijal (86:81). Punter je zadel trojko, a je Partizanu zmanjkalo časa (86:84). Marco Belinelli je postavil končni izid (88:84).