Anthony Randolph je v statistiko vpisal sedem točk, dva skoka in tri podaje. Foto: EPA
Od leta 2000, odkar se igra Evroliga, je CSKA na 23 medsebojnih tekmah slavil 16-krat. Foto: EPA

Čeprav se trenutno igrajo reprezentančne kvalifikacije za svetovno prvenstvo, pa se najmočnejše evropsko klubsko tekmovanje ne prekinja. V dvoboju aktualnega evropskega prvaka in ekipe, ki je lani osvojila redni del Evrolige, je bila boljša rdeča armada. Po dobrih dveh letih je znova slavila v španski prestolnici. Gostje so v Madrid pripotovali brez poškodovanega prvega organizatorja igre Sergia Rodrigueza, nekdanjega člana Reala, pri katerem pa še naprej manjka prvi strelec Sergio Llull. Oba velikana sta prvič v tej sezoni klonila v 9. krogu, ko je Real poražen zapustil Pirej, CSKA pa Podgorico. Zatem je moral kraljevi klub v derbiju španske lige premoč priznati še večnemu tekmecu Barceloni (86:69), zdaj pa je izgubil tretjič v nizu.

Odločilna razlika ob koncu 3. četrtine
Silovitemu začetku CSKA-ja, ko je bila po zaporednih trojkah Nanda De Coloja gostujoča prednost v peti minuti že dvomestna (3:13), je sledil hiter domači odgovor. S trojko s svoje polovice ob sireni je Facundo Campazzo znižal na –4. Real je imenitno nadaljeval in s serijo 15:0 v 16. minuti povedel z 32:24. Dve minuti kasneje je bil izid že izenačen, na odmor pa so gostitelji odšli s prednostjo treh točk.

V tretji četrtini se je pri CSKA-ju razigranemu Willu Clyburnu pridružil še Cory Higgins in na njegovih krilih so si gostje minuto pred koncem tega dela igre priigrali deset točk naskoka, kar se je tudi izkazalo za odločilno razliko. Šest je znašala pred zadnjimi desetimi minutami, bližje Realu ni več uspelo, razlika pa se je skoraj vso zadnjo četrtino gibala okoli deset. Campazzo je nato ob izteku rednega dela zadel trojko, nad njim pa je Daniel Hackett napravil osebno napako in s štirimi točkami v enem napadu je Argentinec znižal končno razliko.

Clyburn je bil z indeksom 27 igralec tekme. Američan je prispeval 18 točk, njegov rojak in soigralec v rdečem dresu Higgins pa jih je vpisal 24. S 23 je bil pri Realu najuspešnejši Campazzo. Anthony Randolph jih je dodal sedem, Klemen Prepelič je igral dobre štiri minute, njegova statistika pa je ostala tako rekoč prazna.
Fenerbahče razbil Barcelono
Košarkarji Fenerbahčeja so z visoko zmago v Barceloni vodilna ekipa Evrolige, v desetih tekmah imajo le en poraz, od CSKA-ja, ki ima isti izkupiček, imajo boljšo razliko v koših. Turki v katalonski prestolnici niso imeli nikakršnih težav, Barcelona je vodila le na začetku tekme. Zadnjič s 6:5, s trojko Muhammeda Alija, s 16 točkami skupaj z domačim Adamom Hango najučinkovitejšim igralcem tekme, pa so gostje prišli do vodstva, ki ga niso več izpustili iz rok. Njihova končna prednost je bila 19 točk (65:84). Jaka Blažič je za gostitelje v 12 minutah dosegel dve točki.

10. krog:
REAL MADRID - CSKA MOSKVA
88:93 (20:24, 21:14, 20:29, 27:26)
Campazzo 23, Fernandez 18 ... Randolph 7 (2/4 iz igre), 2 skoka in 3 podaje v 20 min ... Prepelič o (0/1 iz igre) v 4 min; Higgins 24, Clyburn 18, De Colo 15.

83:78 (18:23, 22:8, 20:27, 23:20)
Davies 27 in 10 skokov, Wolters 11; James 17.

HIMKI MOSKVA - PANATHINAIKOS
76:68 (29:25, 19:19, 11:7, 17:17)
Gill 21, Mickey 14; Gist 19, Langford 17.

ANADOLU EFES - BASKONIA
96:85 (25:17, 19:25, 31:25, 21:18)
Mičić in Motum po 16; Janning 20.

OLYMPIACOS
- BUDUĆNOST
92:70 (25:20, 19:17, 32:14, 16:19)
Leday 28, Spanulis 17; Clark 15, Gordić 14, Jackson 12, Omić 8 (4/6 za dve), 7 podaj in 4 skoki v 22 minutah.

BARCELONA - FENERBAHČE
65:84 (17:23, 19:22, 11:19, 18:20)
Hanga 16, Kuric 10 ... Blažič 2 (1/2 za dve, 0/1 za tri) in en skok v 12 minutah; Muhammed 16, Gudurić 13.