V Moskvi sta se srečala Dimitris Itudis in Zoran Dragić. Bosta nekoč sodelovala v slovenski reprezentanci? Foto: EPA

Rdeča armada je prva ekipa, ki je odigrala 500 evroligaških tekem. V teh dveh desetletjih je dobila 394 srečanj, s čimer je tudi najuspešnejša zasedba. Po odličnem začetku, ko so povedli z 12:2, so si Moskovčani že v prvi četrtini priigrali dvomestno prednost. Najvišja razlika je v prvem polčasu znašala 13, ob odmoru pa je bila 12.

Izjemno razigran Darrun Hilliard, nekdanji igralec Baskonie, je ob koncu tretje četrtine zadel s sredine, a je bil za las prekratek, je pa nato takoj na začetku zadnjih desetih minut s trojko povišal na +11. Pet minut pred koncem so Baski zaostajali za 15, nato pa se je razigral Pierria Henry, ki je vseh 17 točk dal v zadnji četrtini, 15 od teh v zadnjih petih minutah. 48 sekund pred koncem je z dvema prostima metoma celo izenačil, toda Hilliard je zadel trojko, ko je ostalo še 23 sekund. Na drugi strani je bil izza črte natančen Luca Vildoza, še dvakrat pa je pod obročem zgrešil Rokas Giedraitis. Do žoge je zatem vendarle prišel Nikola Milutinov, ki je nato s črte prostih metov potrdil zmago.

Hilliard je blestel z 31 točkami. Izza črte je metal 7/10, s sedmimi trojkami pa je tudi izenačil klubski rekord. 16 točk je dodal Daniel Hackett, po 12 pa Will Clyburn in Toko Šengelia, ki je prvič zaigral proti svojemu nekdanjemu moštvu. Gruzijski krilni center je šest let igral v Vitorii, poleti pa kot kapetan dvignil pokal za naslov španskega prvaka. Prvi strelec gostov je bil Youssoupha Fall z 19 točkami. Zoran Dragić, ki se je srečal z morebitnim prihodnjim slovenskim selektorjem Dimitrisom Itudisom je, potem ko je bil v zadnjem času v dobri strelski formi, v devetih minutah zadel eno trojko.

Barca se je poigrala s Fenerjem

Tudi Barcelona je odigrala 500. evroligaško tekmo, varovanci Šarunasa Jasikevičiusa pa so slavili šestič zapored in se zasidrali na vrhu lestvice. Fener je bil povsem brez moči. V visokem zaostanku se je znašel že v prvi četrtini, ko je Barca povedla za 15, že v drugi pa za več kot 20. Že tako visoko razliko je v tretji četrtini nadgradila s serijo 14:0 in po 30 minutah je bilo na semaforju 69:38. Tudi v zadnji četrtini se je zaostanek vrste Igorja Kokoškova, ki je izgubila kar 25 žog, le višal. Kyle Kuric je bil izvrsten s 25 točkami. Izza črte je metal 7/8. Rolands Smits je pristavil 20 točk, Nikola Mirotić pa 16. Lorenzo Brown je bil z desetimi edini dvomesten pri gostih.