Bayern je dosegel osmo zmago in prekinil niz treh porazov, Žalgiris pa je doživel četrti zaporedni poraz in ostaja na dnu lestvice. Šiško je v sedmih minutah ostal brez točk.

Košarkarji Olimpie Milana so se veselili velike zmage. Foto: EPA

V ponovitvi polfinala z lanskega sklepnega turnirja v Kölnu je vodilna Barcelona doma izgubila proti Olimpii Milano s 73:75. To je bil njen prvi poraz v dvorani Blaugrana v tej sezoni.

Gosti so po prvem polčasu (Sergio Rodriguez je do odmora dosegel 15 od svojih 18 točk) vodili z 28:34, vendar se nato slabi dve minuti pred koncem tretje četrtine znašli v zaostanku z -10 (51:41). Toda to jih ni ustavilo. V zadnji četrtini so izenačili na 56:56 ter nato znova povedli in se veselili velike zmage.

V drugem polčasu je blestel Malcolm Delaney (pred prihodom v Milano je v sezoni 2019/20 igral za Barco), ki je po odmoru zbral 14 od svojih 15 točk. V zadnji četrtini je prispeval tri trojke, med drugim je dobre tri minute pred koncem tekme zadel za vodstvo Milana s 63:65. Kyle Kuric je pol minute pred zadnjo sireno s trojko znižal na 70:71, vendar je 12 sekund pred koncem Delaney odgovoril z novim uspešnim metom izza črte (70:74). Na drugi strani je Nicolas Laprovittola ob sireni zgrešil.

Fenerbahče je Olympiacosu zadal šesti poraz (94:80).