Prvi mož Beograjčanov je bil Nikola Kalinić, ki je 25 točkam dodal še šest podaj in štiri skoke. Foto: EPA

Beograjčani so tekmo začeli s serijo 7:0, večino prvega polčasa so vodili. Gostje iz Pireja pa so ob izteku tega dela igre prvič povedli, na odmor so odšli z dvema točkama prednosti (36:38).

Ekipi sta bili izenačeni tudi v drugem polčasu, sledila je napeta končnica. Ključna je bila serija Crvene zvezde 5:0, s katero so dobro minuto pred koncem povedli za osem točk (78:70). Te razlike Grkom ni uspelo več nadomestiti, Tyler Dorsey je s petimi točkami le omilil poraz.

Podoben scenarij se je dogajal v St. Peterburgu, kjer je Fenerbahče po izenačenem dvoboju minuto in pol pred koncem povedel za šest točk (78:84), tolikšna je bila razlika tudi na koncu (80:86). Jan Vesely je za turški klub dosegel 32 točk (9/11 za 2, 2/3 za 3).

Bayern je premagal Anadolu Efes (83:71). Temelje za zmago so Bavarci postavili v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 17:7. Žan Mark Šiško tokrat ni prispeval nobene točke, se je pa izkazal s šestimi podajami in dvema skokoma. Točke pa so dosegali Deshaun Thomas, Vladimir Lučić in Augustine Rubit, vsi so tekmo končali s po 18 točkami.