Tudi četrta tekma je bila napeta vse do konca. Efes je odlično začel, na krilih Tiborja Pleissa je hitro prišel do dvomestne prednosti (16:4). V drugi četrtini so Milančani nadomestili zaostanek, do polčasa pa so tudi povedli (43:43). V tretji četrtini so gostitelji znova povedli z dvomestno prednostjo (62:52), a pravi boj se je začel v zadnji četrtini.

Ekipi sta bili izenačeni, minuto in dvajset sekund pred koncem so Turki vodili za tri točke (71:68). Larkin Shane in Vasilije Micić sta bila natančna pri izvajanju prostih metov, Milančani pa so dosegli samo en koš v končnici, tako da je zmanjkalo časa za preobrat.

Turki, ki so lani v finalu premagali Barcelono in so tretjič zapored udeleženci sklepnega turnirja najboljše četverice Evrolige, se bodo v polfinalu srečali z zmagovalcem dvoboja med Monacom in Olympiacosom, kjer je trenutno rezultat 2:1 za Grke. Četrta tekma je na sporedu v petek.

Že po treh tekmah si je mesto v Beogradu zagotovil desetkratni evropski prvak Real Madrid, ki je bil prepričljivo boljši od Maccabija iz Tel Aviva. Real se bo v polfinalu srečal z boljšim iz dvoboja Bayern – Barcelona. Katalonci vodijo 2:1.

MONACO (7) – OLYMPIACOS (2) 1:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na tri zmage. Zmagovalci se uvrstijo na sklepni turnir, ki bo v Beogradu od 19. do 21. maja.