Zoran Dragić je znova odigral dobro tekmo, a je parket zapustil sklonjene glave. Foto: www.euroleague.net

31-letni Ljubljančan je tokrat prispeval 12 točk (met iz igre 3/5). V zadnjem času je v zelo dobri strelski formi, je eden nosilcev igre in redno dosega dvomestno število točk. Sicer je imel na uvodu sezone nekaj težav s poškodbo. V Evroligi je tako najprej na parket stopil v drugem krogu, ko je proti Zvezdi odigral manj kot dve minuti in tudi pustil prazno statistiko, zatem pa je proti Himkiju in Barceloni dal po 15 točk. Srečanje v Beogradu mu tako kvari statistiko, ki znaša 10,5 točke na srečanje, brez tega dvoboja pa bi bila 14.

Tudi v španskem prvenstvu, kjer je Baskonia, ki brani naslov, s petimi zmagami in štirimi porazi osma, igra v zadnjem času podobno dobro kot v Evroligi. V zadnjem krogu je k zmagi nad Gran Canario v Las Palmasu vpisal 17 točk, sicer pa jih v povprečju dosega malenkost manj kot deset. Tukaj mu povprečje zbijata dve tekmi, proti Burgosu in Joventutu, ko je igral manj, skupaj pa dal tri točke.

Asvel je postal prva francoska ekipa, ki je slavila v Vitorii po 35 letih. Tudi leta 1985 je bil Asvel tisti, ki je v gosteh ugnal Baskonio, ta pa je zatem proti francoskim klubom nanizala 16 zaporednih zmag. To sta tudi edini francoski zmagi v baskovski prestolnici. Gostje so bolje začeli tekmo, v drugi četrtini pa so povedli z dvomestno razliko (27:38). Po seriji 14:0 so Baski povedli, na odmor pa sta moštvi odšli izenačeni. Asvel je znova prišel do nekoliko višje prednosti, pa je Baskonia tudi zaradi Dragića hitro znižala in prišla na -1. V zadnji četrtini si je francoska zasedba z delnim izidom 9:0 priigrala visok naskok (66:77), vendar so se domači košarkarji vrnili in približali na -3. 2,5 sekunde pred koncem je imel Luca Vildoza dva prosta meta, prvega je zadel, drugega namenoma zgrešil, a odbita žoga je pristala v rokah Antoina Diota.

Zmagi Prepeliča in Šiška
Na petkovih tekmah je bil Prepelič s 14 točkami v 20 minutah drugi strelec Valencie ob zmagi nad Olimpio Milano (86:81). Uspeha se je veselil tudi Žan Mark Šiško, ki je dosegel tri točke ob zmagi Bayerna nad Crveno zvezdo (74:59).