Real Madrid Carigrad zapušča z dvema visokima porazoma. Foto: EPA

Po torkovem porazu za 27 je kraljevi klub v Sinan Erdemu tokrat klonil za 23. Gostitelji so bili boljši v vseh četrtinah, v vsaki dali vsaj 21 točk, nasprotnika pa dvakrat pustili na 13. Efes je odlično metal izza črte, saj je bil iz 20 poskusov natančen kar 12-krat. V nasprotju s 60-odstotnim metom za tri domače zasedbe pa so bile trojke Madridčanov le 16-odstotne (4/25).

Vasilije Micić in Shane Larkin sta skupaj dala 44 točk. 23 jih je vpisal srbski branilec, ki je bil izjemno natančen, saj je za dve metal 4/5, za tri pa polnih 5/5. Pri Realu, ki je pogrešal centra Walterja Tavaresa, je bil s 17 točkami najboljši Trey Thompkins. Šest točk je prispeval Felipe Reyes, ki je z 41 leti, enim mesecem in šestimi dnevi postal najstarejši strelec na tekmi Evrolige.

Olimpia Milano korak od prvega Final Foura po letu 1992

Bayern je na prvi tekmi v Milanu klonil po preobratu in košu ob sireni. Tokrat je bila domača zmaga zanesljivejša. Potem ko je povedel 5:0, so gostitelji odgovorili z 20:0. Povedli so s 40:18, na odmor pa odšli s prednostjo 47:29. Münchenčani so se v tretji četrtini približali na šest, a so Milančani v zadnjo četrtino vstopili z vodstvom za 12. Na več kot osem točk se gostje, ki so zaradi dveh tehničnih 11 minut pred koncem ostali brez trenerja Andree Trinchierija, niso več približali.

Trikratnim evropskim prvakom še ena zmaga manjka do prvega Final Foura po letu 1992. Prvi strelec domače zasedbe je bil z 20 točkami Kevin Punter, pri Bayernu pa Wade Baldwin s 23. Žan Mark Šiško jih je v dobrih 21 minutah vpisal šest.

Barcelona se je mučila z Zenitom, druga zmaga Cskaja
V petek je Barcelona šele po podaljšku strla Zenit z 81:78 in tako izenačila izid v zmagah na 1:1. Cska pa je še drugič premagal Fenerbahče (78:67). Tretji tekmi bosta v sredo, 28. aprila, v Istanbulu oziroma Sankt Peterburgu.

80:69 (26:12, 21:17, 18:24, 15:16)
Punter 20, Rodriguez 13; Baldwin 23 ... Šiško 6 (3/4 iz igre) in skok v 22 min.

* - po podaljšku

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na tri zmage. Tretje tekme bodo v torek in v sredo.