Vasilije Micić, najboljši igralec rednega dela Evrolige, je za Anadolu Efes dosegel 25 točk (14 do polčasa). Foto: EPA

V tretji četrtini je Anadolu Efes povedel že za 20 točk. Zadnja četrtina se je začela z vodstvom turške ekipe z 71:55, nato pa se je moskovska ekipa začela vztrajno približevati. Na začetku 38. minute je bilo po dveh uspešnih prostih metih Willa Clyburna 83:80. V zadnjo minuto sta šli ekipi skoraj poravnani (CSKA je zaostajal le za točko – 87:86). CSKA je imel napad za vodstvo, a sta dve trojki (Clyburn, Hilliard) zleteli mimo. Na drugi strani je Shane Larkin zadel en prosti met za 88:86. CSKA, osemkratni evropski prvak, je imel še nekaj sekund za napad, Clyburn bi lahko s trojko odločil tekmo, a je zgrešil.

Veselje Coryja Higginsa po odločilnem košu. Foto: EPA

Barcelona dobila obračun z Milanom
V večernem obračunu je Barcelona trenerja Šarunasa Jasikevičeusa (kot igralec je bil trikrat zmagovalec Evrolige) tesno ugnala Milano. Italijani so s trojko Kevina Punterja slabi dve minuti pred koncem izenačili na 82:82. Po nizu zapravljenih napadov je kazalo, da bo odločal podaljšek. Pet sekund pred koncem je Victor Claver ujel žogo po zgrešeni trojki Punterja. Podal jo je do Coryja Higginsa, ki je prav v zadnji sekundi z vrha rakete dosegel zmagoviti koš. Pri Barceloni je bil najboljši strelec Nikola Mirotić z 21 točkami. Na drugi strani jih je Punter prispeval 23.

Calathes si je zvil gleženj
Zmaga ima za Barcelono tudi malce grenkega priokusa, saj se je tri minute pred koncem poškodoval prvi organizator igre Nick Calathes. Z zvinom gležnja je odšel z igrišča in vprašanje je, ali ga bo lahko zdravniška služba v manj kot 48 urah pripravila za veliki finale.