Mike James je spisal zgodovino. Foto: EPA

33-letni branilec je bil z 20 točkami prvi strelec srečanja, Spanulisov dosežek 4455 točk pa je presegel štiri minute pred koncem polčasa, ko je zadel za 38:31. Po košu so za kratek čas prekinili srečanje, ob prejetih čestitkah pa so mu sodniki podelili žogo, s katero je zadel. V kneževini igra od leta 2021, predtem pa je bil v Evroligi član še Baskonie, Panathinaikosa, milanske Olimpie in CSKA-ja. Vmes se je za kratek čas preizkusil v Ligi NBA.

“Moram še dejansko premleti, kaj mi je uspelo. Nedvomno je nekaj posebnega. Neverjetno je že, da sem omenjen v isti sapi kot Spanulis. Ponosen sem in vesel,“ je dejal James. Trener Monaca Saša Obradović, sicer legendarni igralec Zvezde, pa je dodal: “Moramo ceniti ta dosežek, se poveseliti z našim junakom, potem pa iti naprej. Vsi smo si želeli, da mu uspe čim prej, da gremo lahko potem v miru dalje. Obenem smo še zmagali, tako da se je vse lepo izšlo.“

Monaco je slavil sedmič zapored in ostaja v igri celo za drugo mesto po rednem delu. Pobudo je prevzel ob koncu prve četrtine, ko je napravil serijo 12:0. V drugi je prvič povedel z dvomestno razliko, drugi polčas pa so Beograjčani dobro začeli in ujeli priključek. Z dvema trojkama zapored je Elie Okobo v zadnji četrtini priigral 15 točk naskoka in domača zmaga ni bila več ogrožena. Mike Tobey je pri gostih igral 11 minut, statistiko pa pustil prazno.

Samar ob vrnitvi na parket v 16 minutah dosegel tri točke
Žiga Samar se je po treh mesecih in pol vrnil na parket v Evroligi. Baskonia je bila boljša od Albe Berlin z 88:71. Slovenski organizator igre je igral 16 minut in v statistiko vpisal tri točke, šest skokov in dve podaji.

Nazadnje je v Evroligi igral 23. novembra ob porazu proti Realu, nato pa je večji del preostanka sezone izgubil zaradi poškodbe stopala.

28. krog:
ANADOLU EFES - BAYERN 109:86
Larkin 28, Clyburn 21; Edwards 19.

MONACO - CRVENA ZVEZDA 98:80
James 20, Okobo in Motiejunas po 14; Mitrović 18 ... Tobey (0/1 iz igre) v 11 minutah.

MACCABI TEL AVIV - ŽALGIRIS 83:76
Baldwin 16, Blatt 11; Evans 18.

VALENCIA - BARCELONA 78:88
Ojeleye 19; Vesely 21, Kalinić in Laprovittola po 13.

REAL MADRID - FENERBAHČE 79:89
Llull 17; Hayes-Davis 17, Calathes in Wilbekin po 12.

OLYMPIACOS - VIRTUS BOLOGNA 74:69
Papanikolaou 16, Canaan 12; Šengelia 15.

PANATHINAIKOS - ASVEL 85:67
Grant 21 (4/5 za dve, 3/5 za tri), Lessort 17; De Colo 15, Lauvergne 11.

BASKONIA - ALBA BERLIN 88:71
Moneke 16, Marinković 15, Miller McIntyre 14; Thomas in Koumadje po 12 ... Samar 3 (0/3 za dve, 1/5 za tri), 6 skokov in 2 podaji v 16 minutah.

MILANO - PARTIZAN 85:83
Shields in Mirotić (4/7 za tri) po 19, Hall 18 (4/7 za tri); Avramović 19, Caboclo 13, LeDay 12.