Junak derbija 11. kroga Evrolige je bil Mike James, ki je bil z 28 točkami prvi strelec srečanja, hkrati pa je zadel tudi odločilno trojko. 15 točk je pristavil Toko Šengelia. 15 jih je na drugi strani dal Trey Thompkins, Anthony Randolph pa jih je dodal 13. Rdeča armada je dosegla šesto zaporedno zmago, s katero je tudi prekinil niz petih uspehov Reala. To je bil sicer že 51. medsebojni obračun v dolgi in bogati zgodovini dveh gigantov stare celine, 33. pa so slavili Moskovčani.

Real je sicer bolje začel tekmo, v drugi četrtini povedel z dvomestno prednostjo, CSKA pa je priključek ujel z delnim izidom 10:0. Nato sta bili moštvi ves čas izenačeni. Tri minute in pol pred koncem je James zadel za 70:66, v naslednjih treh minutah pa je edini točki s črte prostih metov prispeval Gabriel Deck. Ko je ostalo še 24 sekund, je bil s težkega položaja za tri uspešen Thompkins.

CSKA je imel še en napad, odgovornost pa je prevzel James, ki je prvo trojko zgrešil, toda gostitelji so prišli do odbite žoge. Daniel Hackett je po skoku našel Jamesa, ki je povsem iz kota metal izza črte. Nanj sta skočila dva Realova košarkarja, Alberto Abalde pa je napravil osebno napako. Ameriški ostrostrelec je zadel trojko in tudi dodatni prosti met. Madridčanom sta ostali še dve sekundi in pol. Žogo so spravili pod obroč, kjer je koš dosegel Edy Tavares, a je to zadostovalo le za približanje na -1.

Zoran Dragić prvi strelec Baskonie

Dragić prvi strelec v Pireju

Baskonia je z 90:76 ugnala Olympiacos in po 13 letih prvič slavila v Pireju. Prvi strelec tekme je bil z 18 točkami Zoran Dragić. V 28 minutah je za dve metal 4/5, za tri pa 3/6. Ob tem je v statistiko vpisal še dva skoka. Pierria Henry je dodal 17 točk in 11 podaj.

Baski so sicer odigrali drugo tekmo v tem tednu, saj so v ponedeljek v preloženem dvoboju 3. kroga doma klonili pred Zenitom (70:77). Dragić je na tej tekmi v 23 minutah prispeval devet točk (4/9 iz igre), dva skoka in tri podaje.

Zmaga Prepeliča, poraz Šiška
V petek je bil uspešen tudi Klemen Prepelič, ki je dosegel 13 točk ob zmagi Valencie z 90:86 nad Fenerbahčejem, medtem ko je moral Bayernov Žan Mark Šiško priznati premoč Panathinaikosu (83:76). Šiško je za Bavarce dosegel devet točk.