Klemen Prepelič je bil na parketu tudi v končnici tekme v dvorani Oaka. 22 sekund pred koncem je po prodoru izgubil žogo, a to ni bilo usodno, saj je Matt Thomas zadel le prosti met. Foto: EPA

Za Valencio je bila to šesta zmaga na zadnjih sedmih tekmah in trinajsta v sezoni. Klemen Prepelič je edini točki dosegel iz prostih metov, zgrešil je oba poskusa izza črte, imel je tudi tri podaje in dva skoka.

Pomembno zmago v boju za končnico je dosegel Žalgiris, ki je bil na domačem parketu boljši od neposrednega tekmeca Baskonie z 79:75. Deset tekem pred koncem sta obe ekipi pri razmerju 13-11. Ključna igralca pri Žalgirisu sta bila Rolands Smits z 20 točkami in Egaras Ulanovas s 16 točkami, petimi skoki in petimi podajami.

Francoski obračun med Monacom in Asvelom so dobili košarkarji iz kneževine, ki so bili boljši s 87:75. S petnajsto zmago je Monaco skočil na četrto mesto.

Gladka zmaga Barcelone v Bologni
Virtus je bil popolnoma nemočen proti Barceloni (75:92). Mike Tobey je v dobrih 20 minutah na parketu dosegel 7 točk ob metu 2/4 za dve točki in 1/2 za tri točke. Barca zaostaja za zmago za vodilnim Olympiacosom, ki je že v sredo v Berlinu gladko odpravil Albo.

Oba beograjska kluba uspešna
Maccabi je izgubil proti Crveni zvezdi s 86:89. Beograjčani so v Tel Avivu vodili večji del tekme, na koncu pa so se v napeti končnici veselili enajste zmage, ki jo ohranja v igri za četrtfinale. Za rdeče-bele je to prva zmaga po štirih porazih, Maccabi pa je izgubil drugič v sezoni na domačem parketu.

Pri Maccabiju je blestel Wade Baldwin z 38 točkami (6/10 za tri), pri Crveni zvezdi pa Nemanja Nedović, ki je trojke metal 6/9 in dosegel 28 točk.

Bayern ni imel možnosti proti Partizanu (71:82). Črno-beli so vpisali četrto zmago v nizu. V ospredju je bil praktično celo tekmo, najboljša posameznika pa sta bila Kevin Punter z 19 točkami in Mathias Lessort, ki jih je dosegel 16.

Dve tekmi 24. kroga bosta odigrani naknadno. Anadolu Efes – Real Madrid in Fenerbahče – Milano sta bili prestavljeni zaradi potresa v Turčiji.

24. krog:
ALBA BERLIN – OLYMPIACOS 60:93
Olinde 16; Vezenkov 28, Walkup 15.

MACCABI TEL AVIV – CRVENA ZVEZDA 86:89
Baldwin 38 (6/10 za tri), Colson 16; Nedović 28 (6/9 za tri), Mitrović 14.

VIRTUS BOLOGNA – BARCELONA 75:92
Jaiteh 14, Lundberg 13; Mirotić 17, Abrines 16, Tobey 7 (2/34 az dve, 1/2 za tri) in 2 skoka v 21 minutah.

BAYERN – PARTIZAN 71:82