Iffe Lundberg je bil s 16 točkami prvi strelec Virtusa. Foto: EPA

Gostje iz Italije so v prvi četrtini vodili z dvomestno prednostjo (10:20), do odmora pa so varovanci Željka Obradovića prepolovili zaostanek (36:41). V tretji četrtini je Virtus znova vodil za 10 točk (36:46). Partizan mu je ves čas dihal za ovratnik.

Po trojki Franka Kaminskega štiri minute pred koncem je Partizan zaostajal za točko (68:69). Po zgrešeni trojki Daniela Hacketta je James Nunnally napad Partizana končal s polaganjem (72:73). Zach LeDay je zgrešil trojko, Bruno Caboclo je skočil v napadu in pogledal proti košu, a je pri tem po sodnikovem prepričanju storil osebno napako v napadu. Iffe Lundberg je zadel in utišal beograjsko občinstvo (72:75). Kevin Punter je zadel prosta meta (74:75), a je bil natančen tudi Marco Belinelli (74:77).

Partizan je imel še deset sekund za izenačenje, toda Italijani so storili osebno napako. Punter je zadel prvi prosti met, drugega pa namerno ne. Ob gneči je žoga končala v avtu, sodniki so po pregledu videa žogo dosodili beograjski ekipi. Partizan je imel še 3,5 sekunde za napad, Kaminsky pa ni bil natančen pri metu za tri točke.

Tesna zmaga Reala
Presenetljivo napeto je bilo na srečanju med zadnjeuvrščenim Asvel in Real Madridom. Vodilna ekipa je bila v Franciji blizu šele drugemu porazu v sezoni, saj sta ekipi v zadnjo minuto vstopili poravnani na 74:74.

Pol minute zatem je Walter Tavares, s 17 točkami, 12 skoki in šestimi podajami najkoristnejši igralec tekme, goste povedel v vodstvo za dve točki. Pet sekund pred zvokom sirene pa je Facundo Campazzo zadel drugi prosti met za tri točke prednosti. Dve sekundi pozneje je v dramatični končnici na točko zaostanek domačih znižal Joffrey Lauvergne (76:77).

Sergio Lloull je zgrešil oba prosta meta, nato pa David Lighty na domači strani met za tri točke in Real je dosegel sedemnajsto zmago v sezoni.

Panathinaikos je z 82:65 premagal Crveno zvezdo. Za beograjsko zasedbo je slovenski reprezentant Mike Tobey v dobrih devetih minutah dosegel po dve točki in skoka ter blokado.