Barcelona je naredila tudi pomemben korak k uvrstitvi med prve štiri, kar prinaša prednost domačega terena v četrtfinalu. Foto: EPA

Nicolas Laprovittola je bil mož odločitve na obračunu Barcelone in Maccabija (92:89). Argentinski branilec je pet sekund pred koncem zadel trojko z velike razdalje, na drugi strani pa je bil nenatančen Wade Baldwin, z 22 točkami sicer prvi strelec dvoboja. Katalonci so tik pred koncem tretje četrtine vodili za deset, potem pa so gostje v prvih treh minutah zadnje naredili delni izid 5:13 in povedli. Štiri točke naskoka so si gostitelji priigrali minuto in pol pred koncem, a je, ko je ostalo še 27 sekund, Baldwin izenačil. Jan Vesely in Alex Abrines sta bila s po 17 točkami najboljša strelca Barce.

Monaco je na domačem parketu Žalgiris premagal z 69:66. Košarkarji iz kneževine so slavili tretjič zapored in 12. na zadnjih 15 tekmah. Mike James je bil z 18 točkami prvi strelec tekme. Sedem jih je dosegel v zadnji četrtini. Gostitelji so vodili celotno srečanje, največ za 15 na začetku zadnje četrtine.

Olympiacos je z 89:86 v beograjski Štark Areni ugnal Crveno zvezdo, ki je že odpisana. Junak slavja grškega velikana je bil Moses Wright, ki je z 20 točkami postavil osebni rekord sezone, kar 16 pa jih je dal v zadnji četrtini. 24 sekund pred koncem je zadel trojko za gostujoče vodstvo s 87:84. Ko so ostale še tri sekunde, je zmago s črte prostih metov potrdil Thomas Walkup. Mike Tobey ni bil v kadru Zvezde.

Partizan je v Berlinu zadnjo Albo odpravil s 94:83. Beograjčani so ohranili možnosti v boju za uvrstitev v kvalifikacije za končnico. V zadnjem krogu bodo gostili Valencio, ki je tokrat dobila pravo lekcijo predzadnjega Asvela. Žiga Samar je za berlinsko zasedbo dosegel pet točk v slabih 12 minutah.