Zoran Dragić v prodoru na gostovanju v Tel Avivu. Foto: EPA

Izraelski velikan je še drugič v tej sezoni na kolena spravil Baske, saj je bil boljši tudi v Vitorii. Dobro so domači košarkarji začeli tekmo in s serijo 12:2 v prvi četrtini povedli. Ves čas so imeli pobudo in so vodili. Večkrat so se gostitelji približali na minimalen zaostanek, a na začetku zadnje četrtine je bila razlika prvič dvomestna. Do konca je ostalo še šest minut, ko se je Baskonia priključila na -4, kolikor je bilo vse do 38. minute. Nato je Scottie Wilbekin v petem poskusu izza črte prvič zadel. Z natančnim metom prek roke Aleca Petersa je razblinil dvome o zmagovalcu, saj je Maccabi vodstvo sedmih točk suvereno obdržal.

Elijah Bryant in Othello Hunter sta bila s po 14 točkami prva strelca domače zasedbe. Pri Baskonii je 19 točk vpisal Pierria Henry. Dragić je igral nekaj manj kot 17 minut, v statistiko pa je vpisal osem točk (3/7 iz igre) in po tri skoke ter podaje.

Kmalu po nesrečno končani igralski karieri se je Oded Kataš podal v trenerske vode. Foto: EPA

Kataš po 20 letih znova pri Pau

Jorgosa Vovorasa je na klopi Panathinaikosa zamenjal Oded Kataš, nekoč izvrstni izraelski košarkar, ki je svoj čas tudi igral za atenskega velikana. 46-letni izraelski strokovnjak bo na klopi Paa sedel do leta 2022. Nazadnje je vodil jeruzalemski Hapoel, še vedno pa je tudi selektor Izraela, s katerim je odlično začel kvalifikacije za naslednje evropsko prvenstvo, saj je v konkurenci Poljske, Španije in Romunije po štirih tekmah še brez poraza.

Kataš je bil izvrsten košarkar. Potem ko je štiri sezone igral za Maccabi Tel Aviv – vmes je bil v dresu Izraela prvi strelec EuroBasketa 1997, dogovoril pa se je tudi za odhod k New Yorku v NBA, a je posel padel v vodo –, je leta 1999 prestopil v Panathinaikos, ki je tedaj sestavil izjemno ekipo in se leta 2000 tudi zavihtel na vrh Evrope. V finalu je proti Maccabiju dal 17 točk. Kmalu po evroligaškem slavju je moral zaradi poškodbe kolena končati kariero.

Higgins neusmiljen do nekdanjih soigralcev
Na petkovih tekmah je bil v ospredju obračun vodilnih ekip CSKA-ja in Barcelone. S 75:88 so bili uspešnejši Katalonci. "Slabo smo začeli tekmo. Ustrašil sem se že, da nismo dobro pripravljeni. Toda iz četrtine v četrtino smo bili boljši. Pustiti CSKA na 16, 15 in 19 točkah v treh zaporednih četrtinah je izjemno težko," je povedal gostujoči trener Šarunas Jasikevičius.

Najboljši igralec tekme je bil 31-letni ameriški branilec Cory Higgins ki je med letoma 2015 in 2019 igral za CSKA. Dosegel je 25 točk (iz igre 9/17, prosti meti 7/7), ob tem je zbral še šest skokov.