Jared Harper je bil prvi strelec tekme v Valencii. Foto: EPA

Gostitelji so v prvem polčasu vodili za deset točk, toda v tretji četrtini je sledil preobrat in je z enako razliko povedel Maccabi. Napeta je bila končnica dvoboja. Za tretjo gostujočo zmago izraelskega velikana v tej sezoni je največ točk prispeval Wade Baldwin 19. Ameriški branilec bi kmalu postal osmoljenec dvoboja. Namreč, ko je bilo do konca še deset sekund, potem ko je Jared Harper, prvi strelec Valencie z 20 točkami zadel le en prosti met, je Baldwin skušal zdržati žogo in preprečiti nasprotnikom, da bi nad njim napravili osebno napako. Ob tem jo je izgubil in Valencii se je celo ponudila priložnost za zmago, vendar je bil Chris Jones nenatančen. Prepelič je bil s 15 točkami drugi strelec domače zasedbe. Slovenski branilec je v dobrih 21 minutah vpisal tudi štiri podaje.

Bayern je kljub težavam pošteno namučil Barcelono v gosteh. Katalonci so slavili z 72:70. 25 sekund pred koncem je bil rezultat izenačen, nato pa je odgovornost prevzel Cory Higgins, ki je predtem iz igre metal 3/12, toda Američan je znova dokazal svojo mirnost v ključnih trenutkih in iz težkega položaja odločil srečanje. Ognjen Jaramaz, ki je s petimi zaporednimi točkami predtem poskrbel za izenačenje, je metal trojko za zmago, a je dobro v obrambi svoje delo opravil njegov rojak Nikola Kalinić. Barca je sicer še v tretji četrtini imela dvomestno prednost. Mike Tobey je zmago spremljal s klopi, Žana Marka Šiška pa tako ali tako že dolgo ni v kadru Bavarcev.