Mike James je pet sekund pred koncem izenačil, nato pa je za zmago zadel Nikola Mirotić. Foto: EPA

Črnogorec, ki ima španski potni list, je s tem Barci tudi že zagotovil končnico tekmovanja. Katalonci so bolje začeli dvoboj in si v prvi četrtini priigrali najvišjo prednost, ko so povedli za devet. Sedem je bila najvišja razlika v korist Moskovčanov, ki so s 36:29 vodili tik pred polčasom. Drugi del je bil ves čas zelo izenačen.

Barci je uspela serija 8:0, s katero si je priigrala štiri točke naskoka. Najprej je Kyle Kuric z izjemno trojko iz obrata povedel goste v vodstvo, nato pa je Cory Higgins, ki se je poleti prav iz CSKA-ja preselil v Katalonijo, tri minute pred koncem zadel prosti met za 72:76. Štiriminutni strelski post evropskih prvakov je izza črte prekinil Daniel Hackett.

Vrsta Svetislava Pešića je imela pri vodstvu za točko napad, a Higgins je ob vodenju z žogo zadel nogo in žogo izgubil. Toda podobno nespreten je bil Mike James na drugi strani, ki je ob dobri obrambi Malcolma Delaneyja zapravil žogo, do katere se je dokopal Brandon Davies. Po osebni napaki Jamesa je bil Davies dvakrat uspešen s črte prostih metov.

Osem sekund je ostalo rdeči armadi. Žoga je prišla do Jamesa, ki je iz kota zadel trojko prek roke Daviesa. Barca je imela na voljo še dobrih pet sekund. Odgovornost je prevzel razigrani Mirotić, ki je odločil s "fadeawayem" iz obrata prek roke Howarda Sant-Roosa.

Dragić k zmagi prispeval tri točke

Baskonia je z 71:56 premagala Crveno zvezdo. Zoran Dragić je v 13 minutah prispeval tri točke, v statistiko pa je vpisal še dva skoka. Žan Mark Šiško je zmago Bayerna v Sankt Peterburgu spremljal s klopi. Bavarci so Zenit ugnali s 77:68. Real Madrid je že v ponedeljek s 96:78 premagal Panathinaikos. Anthony Randolph zaradi poškodbe ni igral.

26. krog:
REAL MADRID – PANATHINAIKOS
96:78 (27:16, 21:25, 25:24, 23:13)
Tavares 15 in 10 skokov, Campazzo 14 in 10 podaj, Deck 13, Carroll 12; Calathes 13, Fredette, Thomas, Papapetru po 11, Randolph je poškodovan.

CSKA MOSKVA – BARCELONA
80:82 (15:18, 25:19, 20:26, 20:19)
Hackett 17, Hilliard 14, James 12; Mirotić 23, Higgins 17, Davies 16.

ZENIT – BAYERN
68:77 (20:19, 16:21, 18:20, 14:17)
Hollins 18, Ayon 17; Monroe 26, Zipser 13, Lučić 10, Šiško ni igral.

ALBA BERLIN – ANADOLU EFES
86:99 (21:32, 26:18, 18:29, 21:20)
Hermannsson 19, Giedraitis 17; Micić 23, Moerman 19, Pleiss 18.

MACCABI – OLYMPIACOS
71:70 (20:16, 19:13, 13:21, 19:20)
Wilbekin 21, Bryant 13; McKissic 14.

BASKONIA – CRVENA ZVEZDA
71:56 (21:15, 18:13, 15:15, 17:13)
Šengelia 18, Shields 15 ... Dragić 3 (1/3 za dve, 0/2 za tri) in 2 skoka v 13 minutah; Štimac 13, Punter 12.