Real je Fenerbahčeju zadal enega najhujših porazov v njegovi dvorani in bo ob koncu kroga po točkah najmanj delil drugo mesto. Foto: EPA

Španski klub je po prvi četrtini vodil za sedem točk (15:22), ob koncu druge četrtine pa so vodstvo povišali na +18 (29:47).

Po vrnitvi na parket je varovancem Željka Obradovića uspelo prepoloviti zaostanek (49:58), a so gostje hitro znova povedli z dvomestno prednostjo, v zadnjo četrtino so vstopili s +20 (51:71).

Fenerbahčeju v zadnji četrtini ni uspelo pripraviti preobrata, razpoloženi Real, ki je na koncu zbral 11 trojk, pa je slavil s kar +29.

Pri poražencih je Nando de Colo dosegel 21 točk, pri zmagovalcih pa je bil z 20 točkami najučinkovitejši Jaycee Carroll. Anthony Randolph zaradi poškodbe ni bil v postavi Reala.

Dve točki Dragića
Baskonia je izgubila proti Žalgirisu (60:74).

Zoran Dragić je v 17 minutah za Baskonio Vitorio dosegel dve točki, tri skoke in podajo. Po porazu proti neposrednemu tekmecu v razvrstitvi je Baskonia ostala pri dnu lestvice, za njo so trenutno tri ekipe.