Varovancem Xavija Pascuala se je uspelo oddolžiti Crveni zvezdi za poraz v St. Peterburgu. Foto: EPA

Beograjčani so bili z izjemo druge četrtine v prednosti skoraj ves čas. V zadnjo četrtino so vstopili z devetimi točkami naskoka, a so jih Rusi v končnici ujeli in izsilili podaljšek. Met za zmago je ob zvoku sirene zgrešil Nate Wolters, sicer z 21 točkami prvi strelec rdeče-belih.

V dodatnih petih minutah je zablestel nekdanji igralec Crvene zvezde Jordan Lloyd, ki je prispeval šest od enajstih točk Zenita. Američan je pred tem dosegel le dve točki. Igralec tekme je bil še en nekdanji igralec Beograjčanov Billy Baron, ki je bil s 25 točkami prvi strelec obračuna. Zadel je pet od devetih trojk in vse štiri mete za dve točki.

Zenit se je tako oddolžil Crveni zvezdi za poraz, ki so mu ga Srbi prizadejali na začetku meseca.

Unics premagal evropske prvake
Unics Kazan je dobro formo potrdil proti branilcu naslova Anadolu Efesu in ga ugnal s 75:67. Varovanci Velimirja Perasovića so odlično odprli tekmo in po slabih petih minutah povedli s 17:0. Rusi so vodili vso tekmo, čeprav se je Efes v drugi četrtini približal zgolj na točko zaostanka. Igralec tekme je bil John Brown z 20 točkami in 5 ukradenimi žogami.

Baskonii skalp Barcelone
Barcelona, ki je igrala praktično v popolni postavi (manjkal je le Calathes), je s 94:75 izgubila proti Baskonii. To je najvišji poraz Kataloncev v tej sezoni. Gostitelji so pobudo prevzeli z delnim izidom 13:0 na začetku druge četrtine in dokončno prevladali v tretji, ki so jo dobili s 34:20. Rokas Giedraitis je vknjižil 20 točk ob metu 5/6 za tri točke.