Zach Leday je junak milanske ekipe (fotogafija je simbolična). Foto: EPA

Tako kot so si Turki vodstvo z 1:0 v zmagah zaslužili z odličnim drugim polčasom, v katerem so Špance nadigrali s 46:23, je tudi Armani v drugem polčasu prikazal veliko boljšo predstavo kot v prvem. Dobil ga je z 52:34.

Prvo vodstvo po uvodnih minutah so si Italijani priigrali minuto pred koncem, prava drama pa je sledila v zadnjih sekundah. Bayern je z dvema prostima metoma Jamesa Gista prišel do vodstva dobro sekundo pred koncem, Milano pa je po minuti odmora avt izvajal v napadalni polovici. Malcolm Delaney jo je podal Zachu Ledayu, ki jo je ujel v zraku in hkrati položil skozi obroč.

Dobro predstavo v dresu Bayerna je prikazal Žan Mark Šiško. V dobrih 24 minutah na parketu je zbral sedem točk (met 2:3 za dve točki, 1:1 trojke), šest podaj in tri skoke (indeks 13).

Preostala četrtfinala sta na sporedu v sredo.

ČETRTFINALE, prve tekme

ANADOLU EFES (3) - REAL MADRID (6) 1:0
90:63 (20:18, 24:22, 20:10, 26:13)
Beaubois 19, Sanli 16; Thompkins 13.

OLIMPIA MILANO (4) - BAYERN (5) 1:0
79:78 (16:18, 11:26, 26:20, 26:14)
Leday 17, Rodriguez 13; Seeley 23, Šiško 7 (3/4) v 25 minutah.

CSKA MOSKVA (2) - FENERBAHČE (7) 1:0
95:76 (28:23, 25:21, 11:22, 31:10)
Clybrun in Hackett po 20; De Colo 27.

Ob 21.00:
BARCELONA (1) - ZENIT (8) 0:0

V krepkem je izid v zmagah; igrajo na tri zmage.

Druge tekme bodo v četrtek, 22., in petek, 23. aprila, tretje pa v torek, 27., in sredo, 28. aprila.